Taklit edilen Dyson teknolojileri ve websitelerini tanıma

Taklit edildiğinden şüphelendiğiniz Dyson teknolojisi ya da websitelerini tanıyabilmek için destek kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.

Kılavuz ve destek

Gerçek olmayan satıcılar uzun çalışmalar sonucunda geliştirilmiş ve test edilmiş teknolojimizi taklit etmektedirler. Dyson olarak bazı ürünlerimizin taklit edildiğinin bilincindeyiz. Bu ürünler Dyson’ın yüksek güvenlikli testlerinden geçmedikleri için kullanmak güvenli olmayabilir. Aynı zamanda kendilerini gerçek Dyson sitesi gibi tanıtan websiteler de mevcut. Dyson’ın bu şekilde taklit edilen hiçbir ürün ve sayfaya karşı toleransı yoktur. Ancak bu ve benzeri cihazların tanımlanıp kaldırılması zaman alabilmektedir, lütfen ürün satın alırken dikkatli olunuz.

Bir Dyson cihazı aldım ve ürünün sahte olduğundan şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?

Gerçek bir Dyson ürünü aldığınızdan emin olabilmek için ürününüzü Dyson websitesinden, Dyson Demo alanlarından ya da anlaşmalı parekende satış noktalarından almanızı öneriyoruz. Aldığınız ürünün gerçek bir Dyson ürünü olduğundan emin değilseniz, sizlere en iyi desteği verecek Dyson Müşteri Hizmetleri ekibimizle lütfen iletişime geçin. Eğer Dyson’dan alınmamış ve taklit edilmiş bir cihaz aldığınıza inanıyorsanız ne yazık ki sizlere geri ödeme ya da ürün değişikliği hizmeti sunamıyoruz. Bu durumda satın alımı gerçekleştirdiğiniz satıcıdan, ödeme sağlayıcınızdan ya da kredi kartı şirketinizden iade talebi isteyebilirsiniz. Dyson sizlere bu konuda cihazınızın taklit olduğuna dair bir onay mektubu iletebilir, ya da satın alımı gerçekleştirdiğiniz websitesinin gerçek resmi bir Dyson sitesi olmadığını onaylayabilir. Eğer bu size yardımcı olacaksa, lütfen bizimle iletişime geçin.

Dyson cihazlarını indirimli satan bir website ya da reklam gördüm. Bu gerçek midir?

Dyson teknolojisini indirimli fiyatlarla resmi Dyson sitesiymiş gibi satmaya çalışan websiteleri olduğunu bilmekteyiz. Bu websiteleri, sizlere taklit edilmiş ürünler ya da farklı makineler gönderebilmektedir ya da hiçbir ürün gönderemeyebilirler. Alıcılara, satın alımı gerçekleştirmeden Dyson teknolojisinin ya da websitesinin doğruluğunu ispatlayamıyoruz. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ürününüzü Dyson resmi noktalarından satın almanızı tavsiye ediyoruz, gerçek Dyson websitesi sizleri yaşadığınız bölgeye uygun olarak doğru websitesine yönlendirecektir. Bütün online alışverişlerde olduğu gibi güvenilir ürünü güvenilir websitelerinden almak çok önemlidir. Web sayfalarından URL’lerine bakarak dyson.com ya da ülke kısaltmalarını aramak iyi bir başlangıç olacaktır. Daha fazla destek ve tavsiye için lütfen Müşteri Destek ekibimizle iletişime geçiniz. Taklit edilmiş websiteleri genelde Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlarda reklamlar ile çokça karşımıza çıkar. Bu taklit edilen reklamlar çoğunlukla satışı sağlayabilmek için gerçek Dyson ürünleri ve videolarıyla alıcıları kandırmaya yönelik kullanılır. Aynı zamanda bu reklamlarda çoğunlukla taklit edilmiş websitesine yönlendirme yapılan bir link de bulunur. Sosyal medyadaki resmi Dyson reklamları sizleri Dyson teknolojisini satın alabilmeniz için resmi Dyson websitesine yönlendirecektir.

Dyson taklit edilmiş teknolojiler ve websiteler için ne yapıyor?

Global bir teknoloji firması olarak Dyson kendisini yüksek performanslı, kaliteli ve güvenilir ürünler geliştirmeye; aynı zamanda da basit ve güvenilir bir online alışveriş deneyimi sunmaya adamıştır. Ayrıca Dyson kendi içerisinde, taklit edilen websiteleri ve reklamları belirleyip, sahte makine satıcılarına karşı güçlü bir şekilde önlem alır.

Bize ulaşmak çok kolay.

Bizi arayabilirsiniz
0850 532 1144
Mail atın.