Skip navigation

Taklit edilen Dyson teknolojileri ve websitelerini tanıma

Taklit edildiğinden şüphelendiğiniz Dyson teknolojisi ya da websitelerini tanıyabilmek için destek kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.

Dyson: Güvenli satın alma

Dyson, son derece ciddi bir sorun teşkil eden orijinal olmayan ürünlerin satılmasına karşı aktif bir şekilde mücadele eder. Teknolojimizin çok sayıda taklit versiyonunun bulunduğunun farkındayız ve önceliğimiz, kullanıcılarımızı orijinal Dyson ürünü olarak reklamı yapılan ürünleri farkında olmadan satın almaya karşı korumaktır.

İster pahalı elektrikli süpürge torbalarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran teknolojinin geliştirilmesi, ister saçları aşırı ısı hasarından korumayı hedefleyen ürünlerin araştırma ve geliştirilmesine yatırım yapılması olsun, kullanıcılarımıza yardımcı olmak için her zaman bir yol bulmaya çalıştık. Aynı şekilde, kullanıcılarımızı potansiyel olarak tehlikeli, orijinal olmayan Dyson teknolojilerinden korumayı hedefliyoruz.

Dyson olarak müşterilerimizi orijinal olmayan ürünlerin ve sahte web sitelerinin neden olduğu risklerden korumaya çalışan tam zamanlı bir global ekibimiz var. Müşterileri korumak için legal ekipler ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz ve orijinal olmayan Dyson ürünlerinin üretimi ve dağıtımında yer alan kişilere karşı yasal işlemler yürütüyoruz.

Online kanallarda orijinal olmayan ürünlerden kaçınma - Sahte web siteleri ve online pazar yerlerindeki orijinal olmayan ürünler

Orijinal olmayan bir ürün almadığınızdan emin olmanın bir yolu da ya web sitemiz ya Dyson Demo Mağazaları ya da bir yetkili satış ortağı aracılığıyla ürünü doğrudan Dyson'dan satın almaktır. Ürünü doğrudan Dyson'dan satın almakla orijinal olmayan ürünlere karşı koruma sağlamanın yanı sıra garanti, ücretsiz teslimat ve özel müşteri desteğinden de faydalanırsınız.

Orijinal olmayan ürün satıcıları, ürünlerini sahte web siteleri aracılığıyla satıyorlar:

Sahte web sitelerinin tanıtımı genellikle Instagram veya Facebook gibi sosyal medyadaki reklamlar aracılığıyla yapılır. Çoğu zaman, doğrudan sahte web sitesine bir bağlantı eklerler. Tüketicileri yetkili satış ortakları olduklarına ikna etmek ve onlardan satın almalarını sağlamak için resmi Dyson resimleri ve videoları kullanarak ve Dyson’ın kullandığı dili taklit ederek web sitelerini gerçek gibi göstermeye çalışırlar ve Dyson'ın sunduğu fiyatlar üzerinden indirim teklif ederler. Sahte web sitesi genellikle web sitesi sahibinin iletişim bilgilerini içermez (veya bilgiler eksik olur).

Sosyal medyadaki resmi Dyson reklamları, sizi Dyson.com.tr'ye veya yetkili satış ortağının web sitesine yönlendirir ve resmi bir web sitesi aracılığıyla Dyson teknolojisini satın almanızı sağlar.

Orijinal olmayan ürün satıcıları, ürünlerini online pazar yerleri aracılığıyla da satar:

Orijinal ürünler Dyson tarafından bazı çevrimiçi pazar yerlerinde satılır (ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir); ancak satıcının Dyson olmadığı durumlarda, çevrimiçi pazar yerlerinden ürün satın almak, size satılan ürünün gerçek olup olmadığını değerlendirme konusunda çok az imkan sunar. Satın aldığınız ürünün orijinal olmadığını fark ettiğinizde paranızı geri almakta zorlanabilirsiniz. Dyson Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçmeniz halinde size yardımcı olmak için elimizden gelen desteği sağlayacağız.

Orijinal olmayan ürünlerin satıcıları, orijinal Dyson ürünlerini sattıkları konusunda:

-Gerçekte sattıkları ürünün fotoğraflarını kullanmayarak (ve resmi Dyson resimlerinin arkasına saklanarak)
-Dyson’ın sunduğu fiyatlar üzerinden indirim teklif ederek (ancak şüphe uyandırmamak için bazen çok fazla indirim sunmazlar)
-“Orijinal”, “özgün” veya “gerçek” ürünler sattıklarını iddia ederek
- Dyson web sitesinde kayıt edilebildiği için ürünün gerçek olduğunu iddia ederek sizi ikna etmeye çalışır.

Lütfen dikkat edin; bir teklif gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, genellikle gerçek değildir.

Tüm çevrimiçi alışverişlerde olduğu gibi dikkatli olmak ve sadece güvenilir, güvenli web sitelerinden ürün satın almak önemlidir. Web sayfasının URL'sinin Dyson.com.tr’nin veya yerelde kullanılan eşdeğerinin veya yetkili bir satış ortağının web sitesinin bir parçası olup olmadığını kontrol etmek iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Daha fazla destek veya tavsiye için  Dyson Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçiniz.

Orijinal olmayan Dyson ürünleri neden tehlikeli olabilir?

Orijinal olmayan Dyson ürünleri genellikle ucuzdur, potansiyel olarak tehlikelidir ve gerçek bir Dyson ürünüyle aynı üstün deneyimi sunmaz.

Orijinal olmayan ürünler, ürünlerimizin kalitesini ve güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmış kontrollü Dyson ortamlarında üretilmemektedir. Ürünlerimizi korumak için kullanılan bileşenler ve tedbirler genellikle göz ardı edilir.

Bu nedenle, orijinal olmayan Dyson ürünlerini kullanmanızı önermeyiz.

Orijinal olmayan bir ürün mü satın aldınız?

Orijinal olmayan ürünlerin ardındaki kişiler, ürünlerin mümkün olduğunca gerçek görünmelerini sağlamak için çok fazla çaba sarf eder. Genellikle ancak ürün kullanıldığı zaman kullanıcı bu durumdan şüphelenir.

Orijinal olmayan Dyson ürünlerini fark etmek çok zordur: Ürünlerin üzerindeki logolardan teslim edildikleri ambalaja kadar orijinal Dyson ürünüyle neredeyse aynı görünürler. Hatta orijinal olmayan Dyson ürünleri, Dyson'ın seri numarası etiketlerinin ve Dyson garanti kartlarının kopyalarını bile içerir. Benzerliğin bittiği nokta dış görünümleridir.

Orijinal olmayan ürün satın aldığınızı gösterebilecek genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

- Düşük kalitede son dokunuşlar (örneğin yanlış uygulanmış Dyson logoları, malzemelerde dengesiz bağlantılar, üründeki çizikler veya pürüzlü kenarlar).
- Düşük kalitede ambalaj malzemeleri
- Üründe, ambalajında veya ambalajın içindeki dokümantasyonda yazım hataları.

Şüpheli ürünlerin bildirilmesi

Dyson, Dyson tarafından üretilmemiş olmaları veya orijinal Dyson parçaları içermemeleri nedeniyle orijinal olmayan ürünlere servis hizmeti vermez. Satın almış olabileceğiniz orijinal olmayan ürün için size para iadesi de yapamıyoruz.

Bazı durumlarda, orijinal olmayan Dyson ürünleri satın alan tüketicilere paralarını geri almaları için destek sağlıyoruz.

Daha fazla destek veya tavsiye için Dyson Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçiniz.

Bize ulaşmak çok kolay.

Bizi arayabilirsiniz
Mail atın.
WhatsApp WhatsApp