Arena Corinthians intro

İşletme


Brezilya'nın en büyük ve en başarılı futbol kulüplerinden biri olarak kabul edilen Corinthians'ın kendi sahası Arena Corinthians spor stadyumu, düzenli olarak 47.000'den fazla taraftarı ağırlıyor ve 2014 FIFA Dünya Kupası'nda altı maça ev sahipliği yaptı.

Alıntı kutucuğu

“Stadyumun tasarım sürecinde düzinelerce el kurutma makinesi test ettik ve hiçbirinin aradığımız şu niteliklere sahip olmadığını gördük: Verimli performans, özel tasarım ve düşük enerji tüketimi. Dyson el kurutma makineleri hariç.”

Lúcio Blanco, Operasyon Müdürü

Dyson Airblade V el kurutma makineleri

Sorun

Stadyumda yapılan etkinlikler çok sayıda ziyaretçiyi stadyuma çekerek lavabolarda son derece büyük bir yoğunluğa neden oluyor. Bu nedenle, operasyon müdürü Lúcio Blanco hızlı bir kurutma performansına ihtiyaç duyarken, mimar Anibal Couthinho mekanın özel statüsünü yansıtacak bir tasarım arayışındaydı.

Çözüm


Dyson Airblade V el kurutma makineleri.


Hızlı kurutma süresi

Diğer el kurutma makinelerinin elleri kurutması 43 saniyeye kadar sürebilirken, Airblade™ teknolojisi elleri yalnızca 10 saniye içinde hijyenik bir şekilde kurutur. Lúcio: "İnsanların lavabodan hızla çıkmaları gerekiyordu, bu yüzden biz de bir o kadar hızlı olan bir el kurutma makinesine ihtiyaç duyuyorduk." Bu nedenle doğal olarak Dyson'ı seçtik."


Etkileyici tasarım

Dyson'da form daima fonksiyonu takip eder; elleri kurutmak için bulduğumuz yeni yol, bir o kadar eşsiz görünen bir makine üretmemizi sağladı. Anibal: "Arena Corinthians çok özel alanlar ve hizmetler sunuyor. Bu yüzden müşterilerimize, taraftarlarımıza ve kurumsal üyelerimize tamamen farklı bir mekanda olduklarını ve yeni bir teknolojiyi kullandıklarını gösterecek bir şeyler sunmak istedik."


Çevre üzerinde daha az etki

Sürekli yeniden doldurulmayı ve tüketilen ürünlerin imha edilmesini gerektiren kağıt havluların aksine, Dyson Airblade V el kurutma makineleri, elleri kurutmak için yüksek hızlı hava tabakaları kullanıyor ve kurutma başına %74'e kadar daha az CO2 üretiyor. Lúcio: "Kağıt havlu kullanmak, stadyumun sürdürülebilirlik vizyonuna uymuyordu, bu yüzden o seçeneği daha en başta eledik."


Müşteri memnuniyeti

Lúcio, "Taraftarlarımızdan, Dyson Airblade V el kurutma makinesi hakkında çok sayıda olumlu geri bildirim aldık." diyor. "Aslında montajı yaptıktan sonra ellerini yıkayan kişi yüzdesi arttı. Bazı kişilerin sadece el kurutma makinesini kullanabilmek için bile ellerini yıkadıklarını duydum."

Tüm bu avantajları yalnızca Dyson Airblade™ el kurutma makineleri sunuyor

 • En hızlı simgesi

  Hızlı

  Elleri 10-12 saniyede kurutur.

 • En hijyenik simgesi

  Hijyenik

  Standart HEPA filtreler

 • Costs less to run icon

  İşletme maliyeti daha düşük

  Kullanım maliyeti kağıt havludan %98'e kadar
  daha düşük

 • Çevre için daha iyi simgesi

  Çevre için daha iyi

  Ağaçlar kesilmez, kağıt atığı çıkmaz

 • 5 yıl garanti simgesi

  5 yıl garanti

  Parçalar ve işçilik.

;