İnceleyin:     Teknoloji      |      HEPA      |      Testler      |      El yıkama      |      Kanıtlar      |      Ürünler      |      SSS

Tuvalet ortamı

Gözle görülmeyen bakteriler tuvalet yüzeylerine yerleşebilir ve oradan da ellere bulaşabilir.

Nemli eller, kuru ellere göre 1.000 kata kadar daha fazla bakteri yayabilir.1 Etkili el hijyeninin, bakteri ve virüslerin yayılımını azalttığı kanıtlanmıştır.

Dyson Airblade™ el kurutma makineleri dokunmadan çalışır ve özenle yıkanan elleri hijyenik olarak kurutmak için HEPA filtrelerin temizlediği havayı kullanır.

Bakteri barındıran tuvalet havası

Temassız teknoloji

Dyson Airblade™ el kurutma makinelerinde sensör teknolojisi kullanılır. Temassız, hijyenik bir kullanıcı deneyimi için geliştirildi.

Bu sensörler elleri algılayıp otomatik olarak kurutmak için programlanmıştır. Dolayısıyla kullanıcılar, ellerini makineye belirli bir mesafede tutarak kurutabilir.

 • Wash+Dry modeli el kurutma makinesi sensör teknolojisi

  Dyson Airblade Wash+Dry, hem yıkama hem de kurutma için elleri otomatik olarak algılayan kızılötesi LED sensörlere sahiptir. Böylece yıkama ile kurutma modları arasında geçiş yapar.

 • 9kJ modeli el kurutma makinesi sensör teknolojisi

  Dyson Airblade 9kJ'nin en iyi kullanıcı deneyimi için tasarlanmış kızılötesi Time-of-Flight mesafe sensörleri, HEPA'nın temizlediği havayı harekete geçirir.

 • V modeli el kurutma makinesi sensör teknolojisi

  Dyson Airblade V'nin kapasitatif sensörleri, ellerin algılama alanına girişine göre, HEPA'nın temizlediği havayı otomatik olarak açıp kapatır.

Bağımsız testlerle hijyenik olduğu kanıtlanmıştır

Dünya tuvaletlerinde kanıtlanmış

Dyson Airblade™ el kurutma makinesi, 2006'da piyasaya sürüldüğünden bu yana dünyanın dört bir yanındaki tuvaletlerde milyonlarca insan tarafından kullanıldı.

Beş yıllık garantiye sahip olmalarına karşın, makineler düzenli bakımla çok daha uzun süre el kurutmaya devam edecek şekilde geliştirilmiştir. Kâğıt havluların aksine Dyson Airblade™ el kurutma makinesi tükenmez.

Dyson Airblade™ el kurutma makinesi yelpazesini keşfedin

 • Dyson Airblade V'de ellerini kurutan kadın

  Dyson Airblade V logosu

  Antibakteriyel yüzey

  Nikel Dyson Airblade V el kurutma makinesi, panel/yüzey malzemesinde bakterilerin ve virüslerin çoğalmasını azalttığı kanıtlanan6 antibakteriyel ve antiviral bir katkı maddesi içerir.

 • DryiDyson Airblade Wash+Dry'da el kurutma

  Dyson Airblade Wash+Dry logosu

  Ellerinizi lavaboda yıkayıp kurutun

  Muslukta Airblade™ teknolojisiyle kullanıcıların ayrı bir kurutma alanına geçmeleri gerekmez. Zemine daha az su damlar.

 • Dyson Airblade 9kJ'de ellerini kurutan kadın

  Dyson Airblade 9kJ logosu

  Curved Blade™ tasarım

  0,45 mm'lik iki kavisli kanal, ellerinizin hatlarını takip ederek daha kısa zamanda suyu uzaklaştıran, 624 km/s hıza sahip hava tabakaları yaratır.

Sık sorulan sorular

Cüretkâr ve doğru olmayan iddiaları desteklemek adına kâğıt havlu sektörü tarafından kullanılan bir dizi çalışma bulunmaktadır. Genel olarak bu çalışmalar, bir kişinin Dyson Airblade™ el kurutma makinesini kullanırken mantık dahilinde yaşayabileceği gerçek hayat deneyimini veya fiili bir durumu ortaya koyan koşullara veya senaryolara göre yürütülmemiştir. Bu çalışmaları yapan araştırmacılar, ancak ve ancak ellerine ağır şekilde bakteri ve virüs bulaştırarak, öncesinde ellerini yıkamaksızın Dyson Airblade el kurutma makinesini kullanarak böyle bir sonuca ulaşabilmiştir. Buna karşılık; Bradford Üniversitesi'nin araştırması, doğru şekilde kullanıldığı takdirde Dyson Airblade™ el kurutma makinesinin ellerdeki bakterileri %40'a kadar azalttığını göstermiştir.3

HEPA, Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcısı demektir. Bir filtrenin, tüm Dyson Airblade™ modellerinde standart olarak bulunan özgün HEPA filtrelerden kabul edilmesi için EN1822-5 ve IEST-RP-CC001.6 test standartlarını geçmesi gerekir. HEPA filtre olduğu belirtilmeyen filtrelerin böylesi yüksek verimlilik seviyelerinde çalıştıkları kanıtlanmamış olabilir.

El yıkamak, bakteri ve virüslerin yayılımını azaltmanın önemli yollarından birisidir. Elleri düzgünce kurutmak da bu sürecin önemli bir adımıdır. Çünkü ıslak eller, kuru ellere kıyasla 1.000 kat daha fazla bakteri yayabilmektedir.1 Dyson Airblade™ el kurutma makinelerinin el kurutma konusunda kağıt havlular kadar hijyenik olduğu7, ama onlar gibi çevreye zarar vermedikleri veya yüksek kullanım maliyetlerine yol açmadıkları kanıtlanmıştır.8

Dyson Airblade™ el kurutma makinesi ürün yelpazesini keşfedin

Dyson Airblade Wash+Dry muslukta kurutulan eller

İş yeriniz için neden Dyson'ı seçmelisiniz?

* Kaynak : Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı

1 Patrick ve diğerleri. (1997) EI.
2 HEPA filtre, EN1822-5 uyarınca, bağımsız bir test laboratuvarı tarafından, belirtilen test şartları altında test edilmiştir.
3 Snelling ve diğerleri (2010) JAM.
4 Kurutma süresi, Dyson test yöntemi 769'a göre, NSF P335 temelinde 0,1g rezidüel nemle belirlenmiştir.
5 Küresel anket Temmuz 2020'de 14 ülkede [Birleşik Krallık, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, Hollanda, ABD, Kanada, Meksika, Çin, Japonya, Malezya, Singapur, Avustralya], 18 yaş ve üstü toplam 8758 katılımcıyla gerçekleştirildi. Bireysel oranlar ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir.
6 Harici bir laboratuvarda ISO 22196 uyarınca E. coli, Salmonella enterica, Staphylococcus aureus ve Klebsiella pneumoniae; ISO 21702 uyarınca H3N2 (influenza) virüsüne karşı test edilmiştir. Gerçek sonuçlar kullanım ortamına bağlı olarak değişebilir.
7 Mutters & Warnes (2019) JHI.
8 Hesaplamalar için www.dyson.com.tr/calcs adresini ziyaret edin.