Tuvaletin havasında, bakteriler ve virüsler dahil olmak üzere, mikroskobik partiküller bulunabilir

Bundan dolayı, tüm Dyson Airblade™ el kurutma makineleri her zaman HEPA filtrelerden yararlanır. Bakteri ve virüsler dahil olmak üzere partiküllerin1 %99,95'ini tuttuğu kanıtlanmıştır. Ayrıca ellerinizi kirli havayla değil, HEPA filtrenin temizlediği havayla kurutur.

Bir tuvaletteki bakteri partikülü.

Hızlı ve hijyenik el kurutma

Tuvaletten ıslak ellerle ayrılmak, kuru ellerle kıyaslandığında, 1.000 kata kadar daha fazla bakteri yayabilir.2 Yani elleri etkin şekilde kurutmak, en az onları yıkamak kadar önemlidir.

İşte bu nedenle Dyson Airblade™ el kurutma makineleri, 10-14 saniye3 kurutma süresine sahiptir. Üstelik ellerdeki bakterileri %40'a kadar azalttıkları kanıtlanmıştır.4

Dyson Airblade Wash+Dry el kurutma makinesi kullanarak ellerini yıkayan bir kadın.

Hijyenik el kurutma hakkında daha fazla bilgi edininEllerinizi, HEPA filtrenin temizlediği havayla ısıya gerek duymadan kurutun

Dyson Airblade™ el kurutma makinelerinin, kağıt havlular5 kadar hijyenik oldukları ama onlar gibi çevreye zarar vermedikleri veya yüksek kullanım maliyetlerine yol açmadıkları kanıtlanmıştır.6

Dyson Airblade™ el kurutma makineleri, suyu ellerinizden tamamen atmak için HEPA ile temizlenmiş yüksek güçteki hava jetlerinden faydalanır.

Dyson Airblade V el kurutma makinesi ile el kurutma işlemi.
Bilgisayar ekranlarındaki lifler üzerinde çalışan bir bilim insanı.

Bağımsız testler sayesinde hijyenik olduğu kanıtlanmıştır

Tüm Dyson Airblade™ el kurutma makineleri, Dyson tarafından sıkı testlerden geçirilir. Elleri kurutmanın etkisi üniversiteler tarafından test edilmiş, sonuçları ise uluslararası dergilerde yayınlanmıştır. Dyson Airblade V ve Dyson Airblade dB el kurutma makineleri, NSF P335 sertifikasına sahiptir. Dyson Airblade dB ve Dyson Airblade Wash+Dry, gıda hazırlama mahallerinde kullanım için gerekli olan HACCP endüstri sertifikasına sahiptir.

Bu avantajların tamamını, sadece Dyson Airblade™ el kurutma makineleri sunar

 • Drying hands in 10-14 seconds
  10-14 saniye kurutma süresi3
 • Hygienic, with HEPA filters as standard
  HEPA filtre ile en hijyenik kurutma
 • Costs up to 86% less to run than other hand dryers
  Diğer el kurutma makinelerinden %86'ya kadar daha düşük maliyet7
 • 5-year guarantee including parts and labour
  5 yıl garanti
1 HEPA filtre, EN1822-5 uyarınca, bağımsız bir test laboratuvarı tarafından, belirtilen test şartları altında test edilmiştir.
2 D. R. PATRICK, G. FINDON and T. E. MILLER: Residual moisture determines the level of touchcontact associated bacterial transfer following hand washing, Epidemiol. Infect. (1997): 119, 319-325.
3 Kurutma süresi, NSF P335'e dayalı Dyson test yöntemi 769'a göre, 0,1 g rezidüel nem ile belirlenmiştir.
4 Snelling ve diğerleri (2010) JAM.
5 Mutters & Warnes (2019) JHI.
6 Hesaplamalar için lütfen www.dyson.com.tr/calcs adresini ziyaret edin.
7 Mayıs 2019 itibarıyla ABD pazarı için kW/sa başına 0,1 ABD doları elektrik maliyeti.