Skip navigation

Dyson HEPA Big+Quiet™ Formaldehyde hava temizleyiciniz için destek bilgileri

Yararlı ipuçları, rehber videoları ve önerileri burada bulabilirsiniz.

Dyson hepa big+quiet formaldehyde

Kurulum

Hava temizleyicinizin kurulumu

Hava temizleyicinizi hızlı bir şekilde ilk kez kurun veya daha sonraki bir tarihte temel kurulum için videodaki adımları takip edin.

Yeni hava temizleyicinizin kurulumunu gösteren video

Kullanım kılavuzu

Kullanım kılavuzu

Dyson HEPA Big+Quiet™ Formaldehyde kullanım kılavuzunuzu indirin

Kullanım kılavuzu

LCD ekran

LCD ekranı anlama

LCD ekran, güç modu ayarını ve odadaki CO₂ seviyesini gösterir, gerçek zamanlı olarak raporlar.

 • Düşük CO₂ gösteren LCD ekran

  Düşük CO₂

  CO₂ güvenli bir seviyededir.

 • Orta CO₂ gösteren LCD ekran

  Orta CO₂

  CO₂ birikmeye başlamıştır. Kapı veya pencere açmak gibi önleyici tedbirlerin alınması tavsiye edilir.

 • Yüksek CO₂ gösteren LCD ekran

  Yüksek CO₂

  CO₂ endişe düzeyine ulaşmıştır. Kapı veya pencere açmak gibi bir eylemde bulunmanız tavsiye edilir.

Bakım

Hava temizleyicinizin bakımı

Optimum performans için filtre bakımı.

 • HEPA filtrenin değişimini gösteren görsel

  HEPA filtresinin değiştirilmesi

  Tamamen yalıtımlı HEPA filtrenin yalnızca on yılda bir değiştirilmesi gerekir.³ Dış kapakta yer alır, değiştirilmesi hızlı ve kolaydır.

 • Karbon filtrenin değişimini gösteren görsel

  Karbon filtrenin değiştirilmesi

  Karbon filtrenizin etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için en az 12 ayda bir veya gerekirse daha erken değiştirmenizi öneririz.

Hava kirliliğini anlama

SSS

Sıkça sorulan sorular

Hava akış hızı 2, hava temizleyiciyi maksimum performans moduna geçirir. Hava akış hızı 1, işletmenizin içindeki ve çevresindeki rahatsızlığı azaltmak için daha da sessiz bir deneyim için kullanılabilir.

En yeni hava temizleyicimiz, en yüksek güç ayarında bile sessiz çalışacak şekilde akustik olarak tasarlanmıştır. Böylece sizi ofiste veya sınıfta rahatsız etmeden kirliliğe maruziyetinizi azaltır. Tam hızda sadece 55dBA ses gücü oluşturur.

Dyson HEPA Big + Quiet™ Formaldehyde hava temizleyiciniz, tüm odayı temizleyecek şekilde tasarlanmıştır.1 Makineyi yerleştirirken, havanın etkili bir şekilde dolaşabilmesi için, makinenin etrafında en az 1 metre çapında açıklık olduğundan emin olun. Havalandırma deliklerinden ve pencerelerden uzağa yerleştirin.

Bu, herhangi bir zamanda işletmenizdeki CO₂ seviyelerine bağlıdır. CO₂ monitörümüz, seviyeler yükseldiğinde sizi uyaracaktır. Bu, bir pencere açarak havalandırmayı artırmanın zamanı geldiği anlamına gelir.2 Dış mekan hava kirliliği konusunda endişeleriniz varsa, hava temizleyicinizin bunlarla başa çıkacağını unutmayın.

Dyson'ın en yeni hava temizleyicilerinde HEPA H13 standardını karşılayan yalnızca filtre değil, hava temizleyicinin tamamıdır.3 Böylece kirletici maddeleri sadece yakalamakla kalmaz, soluduğunuz havaya geri sızmalarını da önlerler. Dyson'ın tamamen yalıtımlı filtreleme sistemi ile birlikte 24 kritik noktada yer alan yüksek basınçlı sızdırmazlık contaları, hava temizleyicimizin tamamının HEPA H13 standardını karşıladığı anlamına gelir. Yani, içeriye giren içeride kalır.

Mevcut hava temizleyicilerimiz hala HEPA H13 sınıfı filtrelemeye sahiptir.3 Ancak Dyson mühendisleri, sınırları zorlama konusunda durmak bilmez; bu nedenle en yeni hava temizleyicilerimiz daha fazla geliştirmeye sahiptir ve son kullanıcıya her zaman mümkün olan en iyi hava temizliği sağlanır.

Bazı üreticiler, ortamdaki değişikliklerle kolayca manipüle edilebilen Ses Basıncı seviyelerine dayalı dB okumaları yayınlar. Bunlar, aynı zamanda hava temizleme performansını sınırlayabilen düşük fan hızlarında test edilebilirler.

Dyson'da, doğrudan cihazdan alınan saf okuma olan dB(A) Ses Gücü seviyelerini, hava temizlemenin ideal seviyede olduğu maksimum fan hızında ölçer ve yayınlarız.

Formaldehit, birçok ev eşyasında bulunan potansiyel olarak zararlı bir kimyasaldır. Uçucu olan bu gaz, ev döşemelerinde ve mobilyalarda bulunan ahşaplardan, yapıştırıcılardan ve kumaşlardan yıllarca yayılabilir. Yakalanması özellikle zordur, görünmeyen hızla birikebilir ve yıllarca kirletmeye devam edebilir.

Birçok hava temizleyicide yalnızca aktif karbon filtreler bulunur. Ancak karbon, yakalanması özellikle zor olan bir kirletici olan formaldehit ile başa çıkmak için tasarlanmamıştır. Bunun nedeni gözeneklerin formaldehit molekülleri için çok büyük olabilmesi ve daha yüksek adsorpsiyon kuvvetlerine sahip diğer gaz moleküllerinin onu yerinden etme eğiliminde olmasıdır. Eşsiz katalitik filtremiz, formaldehiti kalıcı olarak yok eder.4

Artan CO₂ seviyeleri, bilişsel işlevi etkileyebilir. En yeni hava temizleyicimiz CO₂ seviyelerini algılar ve raporlar. Tavsiye edilen seviyeleri aştığında bildirir ve ne zaman havalandırma yapılması gerektiği ile ilgili LCD ekranda uyarı verir.2

Hava kirliliğini anlamak bizim işimiz

Sizin işiniz zarar görmesin diye. Kirletici maddeler ticari ortamlarda birikebilir. Döşeme ve mobilyalardan yazıcı emisyonlarına ve inşaat malzemelerine kadar pek çok öğe mikroskobik partiküller ve gazlar salabilir. Dyson HEPA Big+Quiet™ Formaldehyde sürekli olarak bu kirleticileri otomatik olarak temizler ve yok eder.

Yaygın iç mekan kirleticileri

 • Formaldehit molekülleri

  Formaldehit

  Bu uçucu gaz, döşeme ve mobilyalarda bulunan ahşaplardan, yapıştırıcılardan ve kumaşlardan yayılabilir.

 • Polen molekülleri

  Polen ve alerjenler

  Bitkiler ve çiçekler, havaya mikroskobik polen salabilir.

 • Dış mekan hava kirliliği molekülleri

  Dış mekan hava kirliliği

  Endüstriyel emisyonlar, araç egzoz dumanları ve partikül maddeler içeriye girebilir ve içeride sıkışabilir.

 • Uçucu Organik Bileşikler'in (VOC) molekülleri

  Uçucu Organik Bileşikler (VOC)

  VOC'ler, boya ve yazıcılardan gaz halindeki kimyasallar olarak salınabilir.

 • Ultra ince partiküllerin molekülleri

  Ultra ince partiküller

  Egzoz dumanlarından kaynaklanan PM0.1, iç mekanlara nüfuz edebilir veya jeneratörlerden ve cihazlardan yayılabilir.

 • Koku molekülleri

  Kokular

  Oda spreylerinden ve yemek pişirmekten kaynaklanan kokular, iç mekanda soluduğumuz havayı etkileyebilir.

Tamamen yalıtımlı HEPA H13 filtreleme ile havayı temizleyin1

Önceki modelden2 üç kat daha büyük olan gelişmiş 360° HEPA H13 filtre, toz ve alerjenler gibi partikülleri yakalar ve 10 yıla kadar dayanır.3 Bir karbon filtre gazları yakalar4, benzersiz bir katalitik filtre ise formaldehiti yok eder.5 Hava temizleyicinin tamamı yalıtımlı olduğu için içeriye giren içeride kalır.1

Filtrasyon sisteminden geçen hava akışını gösteren hava temizleyici

1Test, 70 m²'lik (11,9m x 5,9m) bir odada, hava temizleyici bir köşeye, kirlilik kaynağıysa karşı köşeye yerleştirilerek gerçekleştirilmiştir.PM2,5 dağılımını ve temizlenmesini belirlemek için odaya 45 sensör yerleştirilmiştir. Sonuçlar uygulamada farklılık gösterebilir.
2Dyson tarafından akademik literatüre (Lowther ve diğerleri (2021) Environments) dayanarak tanımlanan seviyeler. CO2 seviyeleri 1500 ppm veya üzerine çıktığında havalandırma uyarısı.
3ASTM F3150’de belirtilen bir oda içerisinde EN1822’de söz edilen DEHS yağı ile partikül testi. %99,95’in üzerindeki tam cihaz verimliliği için Max Modda test edilmiştir.
4Formaldehit platosu CADR oluşana kadar sürekli enjeksiyon ile GB/T 18801-2015 formaldehit kümülatif temiz kütle testine dayanarak üçüncü taraf tam makine testi. Sonuçlar uygulamada farklılık gösterebilir.

Dyson garantisi

 • 'How to' Logo

  Rehber videolar

  Makinenizden nasıl en iyi şekilde faydalanacağınızı görün. Hızlı ve kolay şekilde.

 • Helpful tips Logo

  Faydalı ipuçları

  Hava temizleyicinizi en iyi performansla daha uzun süre kullanmanız için çok özel hatırlatıcılar.

 • Exclusive owners Logo

  Makine sahiplerine özel avantajlar

  Yeni Dyson teknolojisi için önizleme, etkinlikler ve fırsatlariçin öncelikli erişim.

 • Advice Logo

  Uzman tavsiyesi. Haftanın 6 günü.

  Ücretsiz telefon görüşmesi.
  Pazartesi - Cumartesi 09:00 – 21:00

 • Parts and labour Logo

  Ücretsiz Dyson yedek parçaları ve işçiliği

  Garanti süreniz boyunca bir sorun oluşması durumunda yedek parça veya onarım hizmeti.

 • Hassle-free replacement Logo

  Zahmetsiz değişim

  Garantisi süren hava temizleyicinizi onaramazsak, hızlıca yenisiyle değiştiriyoruz.

Siz makinelerimizi satın aldıktan sonra da biz onlarla ilgilenmekten vazgeçmiyoruz. Hava temizleyicinizi kaydettirdiğinizde, makineniz için özel, tamamlayıcı, doğrudan hizmet vermeye devam ediyoruz. Garantiniz sona erdikten sonra da yardım için her zaman yanınızdayız.

Bize ulaşmak çok kolay.

Bizi arayabilirsiniz
Mail atın.
WhatsApp WhatsApp