Skip navigation

Dyson, en güçlü robot süpürgesi 360 Vis Nav'ı tanıttı

Dyson en güçlü robot süpürgesini kullanıcılarla buluşturuyor.

Dyson 360 Vis Nav 3D room

Baş Mühendis Jake Dyson konuya ilişkin açıklamasında, "Robot süpürgeler bir yenilik olarak görülmemeli. Mevcut robot süpürgelerle ilgili pek çok hayal kırıklığı olduğunu biliyoruz. Bazılarının emiş gücü düşük ya da navigasyon sistemleri verimsiz olduğundan sık sık takılıp kalıyor ve düzgün bir şekilde süpüremiyorlar. Dyson Mühendisleri, bu zorlukların üstesinden gelen ve ihtiyaçlarımızı daha fazla öngören, çevresini anlayan ve otonom olarak çalışan makineler geliştirmeye odaklandı." dedi.

  • Eşsiz Dyson Eş Zamanlı Konumlandırma ve Haritalama (SLAM) teknolojisiyle tasarlanan Dyson 360 Vis Nav™, nerede olduğunu hatırlayan, nereyi temizleyeceğini gören ve evinizin toz haritalarını oluşturacak kadar akıllı 360 derecelik bir görüş sistemine1 sahiptir. Üst düzey işlemci düşünüp uyum sağlayabilirken, toz algılama, engellerden kaçınma ve duvar algılama gibi görevler için 26 sensörden veri toplayarak kapsamlı bir temizlik sunuyor.

Baş Mühendis Jake Dyson konuya ilişkin açıklamasında, "Robot süpürgeler evinizi akıllıca temizleyen son derece etkili makineler olmalıdır, böylece sizin temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Bu otonom temizleyicileri etkinleştirmek son derece karmaşık algoritmalara, görsel yorumlamaya, toz algılama yeteneklerine ve güçlü motor teknolojisine dayanır. Dyson mühendisleri, süpürgelerimizi geliştirirken öğrendiğimiz her şeyi akıllı yazılımlarla birleştirerek en güçlü akıllı robot süpürgemiz olan Dyson 360 Vis Nav™'ı geliştirdi." dedi.

Yeni Dyson teknolojisi

Dyson 360 Vis Nav™, birçoğu Dyson'ın İngiltere, Hullavington'daki yeni RDD (Araştırma, Dizayn ve Geliştirme) Robotik Merkezi'nde bulunan, İngiltere, Singapur, Filipinler ve Malezya'daki Dyson kampüslerindeki mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirildi.

Robot, evin panoramik görüntüsünü elde etmesini ve çevresini doğru bir şekilde algılamasını sağlayan balık gözü lens kullanarak 360 derecelik bir görüş sistemi sunuyor. Eş Zamanlı Konumlandırma ve Haritalama (SLAM) görüş sistemi, kameradan gelen bilgileri işliyor ve böylelikle robot nerede olduğunu hatırlayarak nereyi temizlemesi gerektiğini biliyor.

Dyson Hyperdymium™ motor dakikada 110.000 devir sayısında dönerek yüksek emiş gücü sağlıyor. Ayrıca robotta Dyson'ın güçlü emişle derinlemesine temizlik için üç farklı seçeneği bir araya getiren ilk fırça çubuğu olma özelliği taşıyan yeni üç etkili fırça çubuğu yer alıyor. Sert zeminlerde büyük kirleri toplamak için yumuşak 'Fluffy' naylon ve ince tozları temizlemek için anti-statik karbon fiber iplikler ve halıların derinine inmek için sert naylon kılları bulunan bir başlıkla satışa sunuluyor. Sonuç olarak Dyson 360 Vis NavTM her zemini derinlemesine temizliyor.

Yan kanatlar kenar temizliği sağlarken, Dyson’ın yüksek emiş gücü tüm kiri ortadan kaldırıyor

  • Kenar temizliği bir evin temizliğinin en önemli parçalarından biridir. Dyson Vis NavTM, tam genişlikteki fırçasının yanı sıra, yan kanatları ile emiş gücünü kenarlara yönlendirerek derinlemesine temizlik sağlar. Duvarı takip eden sensörleri sayesinde odanın kenarlarında ilerlemesini ve kenarlardaki tüm tozu almak için kanatları devreye sokmasını sağlar.

Bağımsız temizlik için robotta yoğunlaştırılmış zeka

  • Dyson 360 Vis Nav™, akıllıca gezinmek ve temizlik yapmak için MyDyson™ uygulamasıyla birlikte çalışıyor. Uygulamadaki özellikler arasında bölgeler oluşturma, özelleştirme ve zamanlama yer alıyor. Ev sahipleri evlerinde bölgeler belirleyebiliyor ve günün belirli saatlerinde temizlik yapılacak şekilde ayarlayabiliyor.

    Çift bağlantılı süspansiyon sistemine sahip Dyson 360 Vis Nav™, 21 mm'ye kadar tırmanabiliyor. Alçak boyutu sayesinde 99 mm'ye kadar kolayca mobilya altlarına girip, çevresinde gezinebiliyor ve temizlik yapıyor.

[1] IEC 62885-4 CL5.8 ve CL5.9'a dayalı emme testi, hazne dolana kadar yüklenmiş, robot süpürgelere karşı Boost modunda (Ocak 2022'den Aralık 2022'ye kadar pazar satış verileri) 2021'de SLG Almanya'da test edilmiştir.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler