Skip navigation

Dyson’ın Sıcak Plakalar ve Isı Hasarı Olmadan Islaktan Kuruya Saçı Düzleştiren En Son Teknolojisi Dyson Airstrait Saç Düzleştirici ile Tanışın

Farklı saç tiplerini ıslaktan kuruya düzleştirmenin yeni bir yolu.

Dyson Airstrait Straightener Banner

Dyson'ın saç bakım teknolojisindeki yeni kilometre taşı olan Dyson Airstrait düzleştirici, ıslaktan kuruya düzleştirmeyi sıcak plakalarla değil havayla ve ısı hasarı olmadan gerçekleştiriyor. Geleneksel makineler ısı hasarına neden olurken, Dyson Airstrait düzleştirici hassas yönlü hava akımı ile tasarlandığından, saçınızı ıslakken aynı anda kurutuyor ve düzleştiriyor. Kolay bir şekilde pürüzsüz, parlak, doğal ve düz bir stile hızlıca ulaşmanızı sağlıyor.

Farklı saç tipleri için tasarlanan bu ürünle kullanıcılar, saçlarının gücünü2 ve sağlıklı görünümünü korurken, doğal ve düz bir stil elde edebiliyorlar. Saç telleri, açısı hassas bir şekilde ayarlanmış yüksek basınçlı hava akımlarının aşağıya ve saça doğru itildiği iki kol tarafından tutulurken; saçlar tek bir makineyle aynı anda hem kurutulup hem de düzleştirilebiliyor.

Mühendislerimizden Dyson Airstrait saç düzleştiricinin geliştirme süreci hakkında bilgi edinin

Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson ürüne ilişkin açıklamasında, "Güçlü hava akımının nasıl kontrol edileceği konusunda bilgi sahibi olmak, Dyson Airstrait saç düzleştiricinin performansı için çok önemli. Son 25 yılda edindiğimiz uzmanlık, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan3 ıslaktan kuruya düzleştirebilen bir saç bakım teknolojisi sunmamızı sağladı. Dyson Airstrait saç düzleştirici, insanların düzleştiricilerde sevdiği kullanım kolaylığını yüksek hızlı hava akımlarıyla sunarak zamandan tasarruf sağlıyor, saçın gücünü koruyor ve kullanıcılarımızın her gün doğal ve düz bir stil elde etmelerine olanak veriyor." diyor.

Makinenin içindeki teknoloji

  • Kontrollü hava çıkışı

    Makinenin kolları boyunca iki adet 1,5 mm açıklık bulunuyor. Hava bu kanallardan hızlandırılarak aşağı doğru iki yüksek hızlı hava akımı oluşturuyor. 45 derecelik bir açıyla yansıtılan bu akımlar, odaklanmış tek bir hava akımı yaratmak üzere birleşiyor ve saçı kuruturken kontrollü bir şekilde düzleştirmek için aşağı doğru bir güç oluşturuyor.

Dyson Hyperdymium motor

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, Hyperdymium™ motordan güç alıyor. Küçük ve hafif Hyperdymium™ motor saçı ıslak haldeyken aynı anda kurutmak ve düzleştirmek için gereken hava akımını üretecek kadar güçlü çalışıyor. 13 kanatlı pervanesi dakikada 106.000 devir sayısına kadar dönerek saniyede 11,9 litreden fazla havayı makineden geçiriyor. Bu, saçı kururken düzleştirmek için yeterli olan 3,5kPa'ya (Kilo Pascal: Bir basınç birimi) kadar hava basıncı üretiyor. Makinenin gövdesine sığacak kadar küçük olan 27 mm'lik motor, güçten asla ödün vermiyor.

Kullanıcı deneyimleri

Dyson Airstrait saç düzleştiricinin geliştirilmesi sırasında, şimdiye kadar topladığımız en fazla kullanıcı verisini topladık. Kullanıcı deneyimlerinden, hava akımı makineden çıkarken insanların hava akımını rahatsız edici bulabileceğini öğrendik. Bu durum, havayı kullanıcıdan uzağa yönlendirmek ve ısıyı yayarak kullanımın rahat olmasını sağlamak için difüzörlerimizin geliştirilmesine yol açtı. Difüzördeki kanatlar, şekillendirme sırasında termal kütlenin kullanıcıdan uzağa yönlendirilmesini sağlamak için X, Y ve Z eksenlerinde ayarlanırken aynı zamanda mükemmel şekilde saç diplerini kurutma özelliği sağlıyor.

Akıllı Isı Kontrolü

Diğer tüm Dyson Saç Bakım teknolojilerinde olduğu gibi, Dyson Airstrait saç düzleştiricide de akıllı ısı kontrolü bulunuyor. Cam termistörler, ısı hasarını önlemek ve saçın doğal parlaklığını korumak için hava akımının sıcaklığını saniyede 30 kez ölçüyor. Bu veriler, ısıtma sistemini düzenleyen mikroişlemciye gönderiliyor ve hava akımının gereken sıcaklığı aşmamasını sağlıyor.

Dyson Saç Bakım Kategorisi Başkan Yardımcısı Emma Sheldon ürüne ilişkin açıklamasında, "Bu ürünü hayata geçirmek için on yılı aşkın süredir geliştirdiğimiz saç bilimi hakkındaki bilgimizden yararlandık. Saçınızın kıvrılma şekli, saç proteinlerinin yapısındaki kimyasal bağlar tarafından belirlenir. Saç ıslakken hidrojen bağları doğal olarak zayıflar. Bu da onları daha esnek hale getirir ve saç kurudukça saç kurutma makinesi ve fırça ile yeni şekillere sokulmasını kolaylaştırır. Ancak ıslaktan başlayabilmenin en güzel yanı, kurutma aşamasını tamamen ortadan kaldırabilmemizdir. Aynı anda kurutma ve düzleştirme işlemi, tek bir makineyle daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor." diyor.

İki şekillendirme modu

  • Dyson Airstrait saç düzleştirici, 'Islak' ve 'Kuru' şekillendirme modlarına ve stilinizi sabitlemek için 'Soğuk Hava' moduna sahip. 'Islak' ve 'Kuru' modlar, en iyi sonuçlar için özel ısı ve hava akımı kombinasyonuyla önceden ayarlanmıştır. 'Islak' modda; 80°C, 110°C ve 140°C olmak üzere üç ısı ayarı arasından seçim yapabilirsiniz. 'Kuru' modda ise; 120°C veya 140°C arasında seçim yapabilir veya bir üst mod olan "Boost" modunu seçebilirsiniz. Hava akımı kontrolü için, düşük hız ve yüksek hız olmak üzere iki hız ayarının yanı sıra soğuk havayla sabitleme ve saç diplerini kurutma modu da bulunuyor.

Dyson Global Stil Elçisi Irinel de Leon'un Dyson Airstrait saç düzleştiriciyle ilk deneyimini izleyin

Dyson Airstrait saç düzleştirici ilk olarak Amerika, Kanada ve Meksika’da satışa sunuluyor ve başka ülkelerde de satışa sunulmaya devam edecek. Dyson'ın yeni teknolojilerinden haberdar olmak için lütfen bizi Dyson'ın Instagram ve Newsroom sayfalarından veya Dyson.com.tr adresinden takip edin.

[1] Islaktan kuruya modunda kullanıldığında.
[2] Islaktan kuruya modunda kullanıldığında ve şekillendirilmemiş, işlem görmemiş saçlarda.
[3] Islaktan kuruya modunda kullanıldığında.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler