Skip navigation

Dyson'ın Blue Blush tonlarıyla bu sezonun renk sanatı

Dyson’ın 2023 hediye sezonu için özel olarak sınırlı sayıda satışa sunduğu Blue Blush rengindeki ürünler tanıtıldı. Dyson'ın Renk, Malzeme ve Kaplama (CMF) tasarımcıları tarafından üretilen pastel tonlardaki Blush Pink’le kontrast oluşturan Ultra-Blue, renk ve malzeme yeniliklerinin keşfedildiğini gösteriyor.

Dyson'ın blue blush saç ürünleri

Renkler bir hikaye anlatıyor

Dyson makineleri hiçbir zaman farklı renklere bürünmekten kaçınmadı. Renk, tüm teknolojilerde belirli bir performans özelliğini anlatmanın bir yolu olarak görülüyor. Ürünlerin tasarlanma şeklinden, nasıl üretildiklerine kadar, Dyson, kendisinden bekleneni geliştirmeye devam ediyor.

Q4 Gifting Blue Blush

Ultra mat bir yüzey elde etmek

Saç bakım serisinde saten ve metalik yüzeyler geliştirilmiş olsa da, en küçük ayrıntılarda bile ürün performansını iyileştirmek için sürekli fırsatlar aranıyor. Mat yüzeyler elektronik dünyasında alışılmadık bir uygulamadır çünkü geleneksel olarak daha çok boya, tezgah ve kumaşlarda görülen bir iç mekan yüzeyidir.

Ancak bu rengi elde etmenin zorlukları da vardı. Ultra-blue, canlılığı nedeniyle üretilmesi zor bir renkti ve üretim düzeyinde parlaklık ve titreşim seviyesini tutarlı bir şekilde çoğaltmak kolay değildi. Malzeme Mühendisliği ekibi, mavinin yüksek doygunluğuna ulaşmanın teknik zorluklarını aşarak bu rengi üretime sokmak için çok çalıştı. Rengin yanı sıra, ultra mat yüzey daha kolay iz bırakan daha yüksek yüzey sürtünmesi yarattı. Böylesine zengin ve canlı bir mavinin mat bir yüzeyle nasıl ağır kullanıma dayanıklı olabileceğini ve izlere veya çizilmelere karşı hassas olmayacağının bulunması gerekiyordu.

CMF Design Başkan Yardımcısı Emma Sheldon konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: "Dyson makineleri hiçbir zaman farklı renklerden kaçınmadı. Renkleri yüceltiyor ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bu serinin geliştirilmesi aynı zamanda Dyson CMF tasarımcılarının modern lüks tasarım geleneklerine meydan okuyan 'seramik' üst kaplamanın geliştirilmesiyle, renklerin yanı sıra yüzeyler üzerindeki denemelerini de sergiliyor. Yumuşak Pembe ile tamamlanan cesur ve teknik bir Mavi, Saç Bakım serimizdeki yenilik ve güzelliği sergileyen mükemmel bir Dyson kombinasyonudur."

Dyson'ın ilk özel renk, malzeme ve yüzey mühendisliği ekibi 2016 yılında İngiltere'deki Hullavington Teknoloji Kampüsü’nde kuruldu. Ekip, İngiltere, Singapur, Filipinler ve Malezya'daki temel teknolojilerimizi geliştirmekten sorumlu mühendislik ekipleriyle birlikte çalışıyorlar.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler