Skip navigation

Profesyonel şekillendirme için tasarlanan hassas saç kurutma makinesi
Dyson Supersonic r™ ile tanışın

Daha küçük ve hafif. Isı hasarı olmadan hızlıca kurutur. Profesyonel saç stilistlerinin kullanımı için uygundur.


Güzellik alanında inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam eden Dyson mühendisleri, New York Moda Haftası'nın sahne arkasında tamamen yeni bir saç kurutma makinesini tanıttı.

Dyson Supersonic r™ saç kurutma makinesi, Dyson'ın güç odaklı teknolojileriyle donatılmış en hafif, en küçük ve en hassas saç şekillendirme teknolojisidir. Yeni teknolojiyle geliştirilmiş bir ısıtma ünitesi, Dyson Hyperdymium™ motor ve her bir başlıkta bulunan akıllı Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) sensörleri, saç kurutma makinesiyle iletişim kurarak motoru ve ısıtma ünitesini optimum hava akışı ve sıcaklık sağlayacak şekilde otomatik olarak ayarlıyor.

Dyson mühendisleri, güçlü bir hassasiyete sahip Dyson'ın en küçük saç kurutma makinesini geliştirmekle görevlendirildi. Bu geliştirilen tasarım, Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesindeki temel teknolojinin, özellikle de ısıtıcı teknolojisi, motor performansı ve ek parçalar için iki katına çıkarılması ve tamamen yeni bir formda profesyoneller için hassasiyet sunmak üzere bir makinenin yeniden tasarlanması anlamına geliyordu. Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi yüzde 30 daha küçük, yüzde 20 daha hafifken, ürünün manevra kabiliyeti de daha yüksektir. Dyson Supersonic r™ kullanıcılara hızlı kurutma, daha pürüzsüz, elektriklenmeyen ve daha parlak sonuçlar sunuyor.

Birçok ünlü saç stilisti de Sonbahar/Kış sezonu için New York, Londra, Milano ve Paris moda haftalarında saç şekillendirmek için Dyson Supersonic r™ kullanacak.

Sektör genelinde bir problem

2017'den bu yana, çalışma ortamlarını, alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını anlamak için 696 saç stilistiyle1 anket ve röportaj yapıldı. Dyson mühendisleri stilistlerin karşılaştığı zorlukları araştırarak bunları çözüme kavuşturdu. Bir saç stilisti genellikle her gün 4 ila 16 müşteri ağırlıyor, müşteri başına ortalama 30 ila 60 dakika şekillendirme yapıyor ve bir şekillendirme seansı sırasında açısını 30 defaya kadar değiştirebiliyor. Karpal tünel sendromu gibi zorlanmaya bağlı yaralanmalar saç stilistlerinde oldukça yaygın bir durum olarak görülürken, bu analizler, Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesinin ortaya çıkmasını sağladı. Mühendisler profesyonellere, üstün şekillendirme deneyimi sunarken, gerçek dünya problemlerine çözüm getiren çevik ve uyarlanabilir bir teknoloji geliştirmiş oldu.

Dyson Güzellik Kategorisi Kıdemli Tasarım ve Geliştirme Müdürü Gavin Galligan: "Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi, geliştirdiğimiz teknoloji ve bilgi birikimini temel alarak tüm saç tipleri için ısı hasarı olmadan hızlı kurutma ve şekillendirme deneyimi sunuyor. Bu makine için geliştirdiğimiz yeni aerodinamik ısıtıcı teknolojimiz dünyada bir ilk ve yüksek hızlı motorlarımızla birlikte hafif formda ve hızlı bir hava akışı sağlıyor." diyor.

Yeni ergonomik format

Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesinin formu benzersizdir. Devrim niteliğindeki 'r' eğrisinde ergonomik olarak tasarlanan ve bir şişe saç spreyinin ağırlığından daha az olan sadece 325-gram ağırlığındaki ürün, profesyonellerin kontrol ve konfor için ulaşılması zor olan noktalara zahmetsizce ulaşmasını sağlıyor.

Eşit ısı için aerodinamik akışlı ısıtıcı  • Dyson'ın tescilli yeni ısıtıcı teknolojisi küçük, hafif ve yüksek derecede güç odaklıdır. Geleneksel ısıtıcılar, elektronikte yaygın olarak kullanılan mika levhaların etrafına sarılmış açık tel kullanır ve bu da hava akışında dengesiz şekilde sıcak ve soğuk noktalara neden olur. Dyson saç bilimcileri, saç sağlığını korumak için ısı hasarının nasıl önleneceğini ayrıntılı olarak araştırdı. Sadece kusursuz bir stil yaratmakla kalmayıp aynı zamanda saçın sağlıklı kalmasına da yardımcı olan mühendislik teknolojilerine odaklandılar.

Dyson'ın aerodinamik akışlı ısıtıcı teknolojisi, asılı bir iz oluşturan simetrik folyolardan yapılmış bir saç kurutma makinesindeki ilk kavisli Dyson ısıtıcısıdır. Bu iz, akış hızı ve performans üzerinde minimum etki ile hava akışına maksimum etki ederek verimlilik sağlıyor. Bu eşsiz kavisten geçen yüksek basınçlı hava, sıcak noktalar olmadan hava akışını daha eşit bir şekilde dağıtıyor. Bu, kullanıcıların ürünün başlıklarını kullanırken bile daha eşit sıcaklık, şekillendirme için daha yüksek bir ısı ve ısı hasarı olmadan saçı hızlı kurutma deneyimi yaşayacağı anlamına geliyor.

Dyson Supersonic r™ saç kurutma makinesinin geliştirilmesinde ağırlık ve hacim dengelenirken optimum ısıtıcı performansının elde edilmesi önemli bir rol oynamıştır. Tasarımı belirleyen yeni şekil nedeniyle, mühendisler Dyson'ın ısıtıcı teknolojisini boyutu küçültmek ancak performansı artırmak için yeniden tasarlamakla görevlendirildi ve bu da saç stilistlerine, şikayetleriyle (ağrıyan kollar, mat saçlar ve aşırı ısı hasarı) başa çıkmak için daha hafif, daha çevik bir makine sağladı. Sonuç olarak, küçük ve yoğun güç, yirmi sekiz adet yüzde 99,9 bakır mikrofinden yapılmış, şekillendirme sırasında daha fazla hassasiyet ve daha fazla saç parlaklığı için ısıyı hava akışına eşit olarak aktaran bir ısıtıcı ortaya çıktı.

Akıllı ısı kontrolü

Dyson'ın diğer güzellik teknolojilerinde olduğu gibi Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi de akıllı ısı kontrolü ile donatıldı. Bir cam boncuk termistör, ısıtıcı içindeki gömülü bir sıcaklık sensörü ile birlikte çalışıyor ve aşırı ısı hasarını önlemek ve doğal parlaklığı korumak için saniyede 20 kez hava sıcaklığını ölçüyor.

"Bir saç kurutma makinesinde şimdiye kadar hissettiğim en hızlı sıcaklık değişimi."
-Irinel de Leon, Ünlü Saç Stilisti

Optimize edilmiş Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) başlığı

Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi kendisiyle iletişim kurarak motoru ve ısıtıcıyı optimum hava akışı ve sıcaklık sağlamak için otomatik olarak ayarlayan her bir ek başlıkla entegre Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) sensörlerine sahiptir. Bu işlevsellik, makinenin tüm saç tiplerine ve stillere uyacak şekilde sezgisel olarak ayarlanmasını sağlıyor. Örnek olarak, difüzör kabarmayı azaltmak ve bukleleri bozmadan belirginleştirmek için düşük hava akışına ve düşük sıcaklığa ayarlanıyor. Kuvvetli kurutma modu, kontrollü hava akışını korurken kurutma süresini minimuma indirmek için maksimum güçte ısı ve akış kullanıyor.

Saç Bakım Sanatı Küresel Başkanı Amy Johnson: "Profesyonel saç stilistleriyle yaptığımız kapsamlı denemeler ve araştırmalar, Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesindeki sezgisel ayarlamaların temelini oluşturdu. Geliştirme yolculuğunun bu kısmı, Dyson'ın, profesyonellerin problemlerine çözüm getiren, üstün şekillendirme deneyimi ve sonuçları sunan çevik ve uyarlanabilir bir makine sunmasını sağladı." dedi.

Ek başlıklar son kullanılan ayarları hatırlama özelliğine sahip olduğundan bu da ayar için gereken süreyi azaltıyor. İstenirse, kullanıcılar için ayarları farklı saç tiplerine ve ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirme seçeneği de bulunuyor.

Dyson Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi, üç hassas hava akışı ayarı ve Cold Shot dahil olmak üzere dört ısı modu, bir başparmağın erişebileceği ergonomik olarak yerleştirilmiş düğmeler ve gövdedeki LED göstergeler ile tasarlanmıştır. Böylelikle saç stilistlerinin şekillendirme sırasında kesintiye uğramadan makineyi kolaylıkla kullanabilmeleri sağlanıyor.

Tasarımındaki derinlikli filtre, saç spreyleri, havayla taşınan şekillendirici ürünlerdeki partikülleri ve salon içindeki diğer kirleticileri üç boyutlu bir ağ tasarımıyla yakalayarak makinenin performansını koruyor ve temizlikler arasındaki sürenin iki kata kadar daha fazla dayanmasına olanak sunuyor.

Supersonic r™ profesyonel saç kurutma makinesi, Mart ayından itibaren yalnızca profesyonel saç stilistleri tarafından satın alınabilecek. Ürünü satın almak ve daha fazla bilgi edinmek için www.dyson.com.tr adresini ziyaret edin.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler