Skip navigation

Forbes Dergisi, Dyson’ı “Dünyanın En İyi İşverenleri”nden biri olarak gösterdi ve “Kadın Dostu Şirketler” kategorisinde ilk 100 listesine aldı

Dyson, Amerika Birleşik Devletleri merkezli iş dergisi Forbes tarafından yayınlanan iki ankete göre "Dünyanın En İyi İşverenleri" arasına ve çalışmak için en iyi "Kadın Dostu Şirketler" listesinde ilk 100’e alındı.

Forbes, genel kapsamda en iyi işverenleri ve iş yerinde kadınları destekleme konusunda en başarılı olanları belirlemek için pazar araştırma şirketi Statista ile iş birliği yaptı.

  • Forbes World's Best Employers

  • Forbes Female Ranking

Dünyanın En İyi İşverenleri listesi için 57 ülkeden 150.000 çalışana anket uygulanarak hangi şirketlerin kurumsal etki ve imaj, yetenek gelişimi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sosyal sorumluluk alanlarında üstün olduğu belirlendi.

Katılımcılardan "işverenlerini arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etme ve kendi sektörlerinde öne çıkan diğer işverenleri değerlendirme istekliliklerini" derecelendirmeleri istendi. Dyson, dünyanın dört bir yanından en yüksek puanı alan 800 şirket arasında ilk çeyrekte yer aldı.

Dünyanın En Kadın Dostu Şirketleri listesi, 36 ülkedeki çok uluslu kurumlarda çalışan 85.000 kadınla yapılan bir anket sonucunda; cinsiyet eşitliği, rekabetçi ücret ve güçlü kariyer fırsatları açısından öne çıktığını belirlemek amacıyla hazırlandı.

İnsan Kaynakları Direktörü Laura Garza konuya ilişkin açıklamasında "Bu sonuç, Dyson'ın bir işveren olarak itibarının takdir edilmesi ve hem Dyson'da hem de daha geniş çaplı sosyal yardımlarımız aracılığıyla daha fazla kadını mühendisliğe ve liderlik pozisyonlarına teşvik etme çabalarımızın doğrulanması açısından memnuniyet verici.” diye konuştu.

Garza, ""Dyson olarak, son 18 ayda Yönetim Kurulumuzdaki kadın temsilci oranını yüzde 50'ye çıkardık ve küresel liderlik pozisyonlarında her zamankinden daha fazla kadına sahibiz. James Dyson Vakfı ve kadın temsilinin ulusal ortalamanın iki katından fazla olduğu Dyson Enstitüsü aracılığıyla daha fazla kadını mühendislik kariyerine de teşvik ediyoruz." diye ekledi.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler