Skip navigation
Update article

Elektrikli süpürge aksesuarlarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

Elektrikli süpürgeler yalnızca yerlerinizi ve halılarınızı temizlemek için tasarlanmamıştır. Doğru aksesuarlarla, yatağınızdan klima ünitenize kadar her şeyi temizlemek için kullanılabilirler. Ancak tüm elektrikli süpürge aksesuarları birbiriyle eş değer sayılmaz.

Dyson aksesuarları, tıpkı Dyson elektrikli süpürgeler gibi hassas bir şekilde tasarlanmıştır ve ilham verici tasarım ikonlarına, yıllarca süren yinelemeye ve patentli teknolojilere dayanmaktadır. Peki siz aksesuarlarınızdan en etkili şekilde yararlanıyor musunuz?

Elektrikli süpürgenizdeki aksesuarları nasıl ve nerede kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

16 Mayıs 2022

Temel Aksesuarlar

 • Işıklı Aralık Temizleme Başlığı

  Light pipe crevice tool inbetween cupboards


 • Aralık temizleme başlıkları, süpürgenizde bulunması gereken bir aksesuardır. Dar alanlara, ulaşılması zor köşelere ve aralıklara ulaşmak için mükemmeldir. Dyson aralık temizleme başlıkları, 45° açıyla tasarlanmış bir açıklıkla daha dar alanlara girerken emiş gücünü artırmak için tasarlanmıştır. Hassas bir şekilde tasarlanan havalandırma delikleri, motoru tıkanmalardan korur ve başlığın yüzeylere yapışmasını önler. Radyatörlerin arkası, araba koltuklarının altı ve mobilyaların arkası gibi ulaşması özellikle zor olan alanlar için Dyson aralık temizleme başlığı, karanlık, dar alanlara erişmenizi ve nerede olduğunuzu görmenizi sağlamak için LED ışıklarla yeniden tasarlanmıştır.

 • Mobilya Altı Adaptörü

  Low reach adapter


 • Evinizin düzenini düşünürseniz, döşemenin büyük bir kısmının mobilyalarla kaplı olması muhtemeldir, bu da düzenli olarak tozun alt noktalardan temizlenmesini zorlaştırır. Görünmez toz ve kir, evinizin her yerine yerleşebilir ve aslında kiri bir kez gördüğünüzde, muhtemelen üzerinde toz akarları, küf ve bakteri kolonileri gelişmekte olabilir. Dyson mobilya altı adaptörü, alçak alanlara rahat erişim için süpürgenin bükülmesini sağlar. 90°'ye kadar ayarlanabilen çubuğuyla mobilya altlarını temizlemek için tasarlanmıştır. Bu, evinizin alt kısımlarını temizlemek için çömelmeniz gerekmediği anlamına gelir. Ayrıca, adaptörde gizlenmiş HDPE conta, esnek hava akışının sızmasını engelleyerek emiş gücünü korumada kritik bir rol oynar. Böylece topladığınız toz ve alerjenler doğrudan çöp kutusuna gider.

 • Anti-tangle Mini Motorhead


 • Dyson Anti-tangle Mini Motorhead, elektrikli süpürgeler için en son öncü ve patentli aksesuardır. Uzun saçları ve evcil hayvan tüylerini hızlı bir şekilde alabilmeniz için dolanmayı önleyen konik fırça çubuğu ile tasarlanmıştır. Diğer dolaşmayı önleyici başlıkların aksine, Dyson performanstan ödün vermez. Fırça çubuğundaki entegre motor, zemindeki kiri çıkarmak için 3500 rpm'ye kadar döner. Sert naylon kıllardan oluşan bir sarmal, zeminle sürekli teması garanti eder ve saçın patentli fırça çubuğun etrafına sarılmasını önleyen başlığın üzerindeki kılların tam açısını hassas bir şekilde ayarlar. Evinizde evcil hayvan tüyü veya dökülen uzun saçlar bir sorunsa, bu başlık olmazsa olmazdır.

 • Kombinasyon başlığı

  Kombinasyon başlığı


 • Çok yönlü temizlik için, iki başlığı tek üründe sunan kombinasyon başlıkları oldukça önemlidir. Dyson Kombinasyon başlığı, her süpürmede daha fazla yüzeyin kaplanmasına yardımcı olmak için geniş bir ağızlığa sahiptir ve evcil hayvan tüylerini ve diğer döküntüleri döşemeden temizlemeye yardımcı olmak için kırmızı örgü naylondan yapılmış toplayıcı ile tasarlanmıştır. İkisi bir arada fırça sayesinde farklı temizlik ve toz alma işleri arasında kolay geçiş sağlayabilirsiniz. Elde taşınır modda kullanıldığında, bu kombinasyon başlığı özellikle arabanızı temizlemek için çok uygundur.

Zorlu temizlik aksesuarları

 • İnatçı kir fırçası

  Stubborn dirt brush vacuuming ground in dirt


 • Çıkarılması zor bir kiri veya kurumuş çamurları temizlemekte zorlanıyorsanız, inatçı kir fırçası uygun bir aksesuar olacaktır. Sert naylon kıllar, yoğun kullanılan alanlarda ve araba döşemelerine gömülmüş kirin çıkarılmasına yardım eder. Her harekette daha fazla yüzeyi kapsayan geniş ağızlığıyla kısa sürede daha fazla alanı temizlemeyi sağlar.

 • Mini motorhead

  Tangle free turbine tool for corded machines


 • Tam boyutlu bir temizleyici başlığın avantajlarından daha küçük alanlara uygun bir formatta yararlanmak için, mini motorhead’den başka bir aksesuara bakmayın. Dyson mini motorhead başlık, zemindeki kiri çıkarmak için 3500 rpm'ye kadar dönen ancak yalnızca 144 mm genişliğindeki motorlu bir fırça çubuğu ile tasarlanmıştır, başlık yataklardan, arabadan, döşemelerden, merdivenlerden ve evinizin etrafındaki diğer küçük alanlardan inatçı kirleri çıkarmak için mükemmeldir. Eklemli taban plakası sayesinde farklı açılarda temizlerken bile emiş gücü kaybı yaşanmaz.

Hassas temizlik aksesuarları

 • Yumuşak toz alma fırçası

  Yumuşak toz alma fırçası


 • Yumuşak toz alma fırçaları, tüm yüzeylerden tozu nazikçe yakalamak için yumuşak naylon kıllarla tasarlanmıştır. Pencere pervazlarının, kitaplıkların, abajurların ve panjurların yanı sıra çerçeveli sanat eserleri ve bilgisayar klavyelerinin tozunu almak için de mükemmeldirler. Elektrikli süpürgenizde Eco Mod varsa, daha hassas objeleri temizlemek için de yumuşak toz alma fırçasını kullanabilirsiniz.

 • Döşeme başlığı

  Döşeme başlığı


 • Yatağınız süpürmek için en temel noktalardan biri gibi görünmeyebilir, ancak aslında dışkıları dünya çapında en önemli alerjen tetikleyicisi olan milyonlarca toz akarını barındırabilir. Ekstra geniş ağızlık, başlığın kumaşa yapışmasını engellemek için tasarlanmıştır. Döşeme başlığı ayrıca kanepelerin, koltukların ve diğer döşemelerin derinlemesine temizlenmesi için de kullanışlıdır.

360 derece temizlik aksesuarları

 • Up-top adaptör

  Up-top adaptör


 • Birçoğumuz mutfak dolaplarımızı veya raflarımızı en son ne zaman temizlediğimizi kabul etmek istemeyiz, ancak bu alanların gözden uzak olması, görünmez toz ve alerjenlerin orada gelişemeyeceği anlamına gelmez. Up- top adaptör, yüksek alanları kolayca temizlemenin en etkili yollarından biridir. 130°'ye kadar bükülür. Ulaşılması zor yüksek yerlerde esnek temizlik yapabilmeniz için 98°, 65° ve 0°'lerde kilitlenir.

 • Esnek aralık temizleme başlığı

  Esnek Aralık Temizleme Başlığı


 • Özellikle ulaşılması zor alanlardaki toza ve döküntülere ulaşmak için kullanılan esnek aralık temizleme başlığı, uzayıp bükülebildiği için dar boşluklara ulaşma konusunda oldukça etkilidir. Çok yönlülük için kayar fırçayla tasarlanmıştır ve hassas yüzeyleri, kurumuş kir ve tozu temizlemeyi sağlar. Başlık 19cm uzayıp, 2,5 cm kadar dar alanlara ulaşabilir. Bu nedenle buzdolabının altını, araba koltuklarının içini ve etrafını temizlemek için kusursuzdur.

 • Uzatma hortumu

  Uzatma hortumu


 • Temizliğinizi üst noktalara taşımak istiyorsanız, süpürgeniz için uzatma hortumu harika bir çözümdür. Arabanızın ya da evinizin yüksek veya alçak noktalarının temizliği için herhangi bir Dyson süpürgesi başlığını 61 cm esneterek uzatmanızı sağlar. Esnek tel spiral, dayanıklı iki plastik katman arasına sıkıştırılan güçlü telden üretilmiş olup, kullanılmadığında eski haline geri döner. Dayanıklılığı 2.200 kez test edilmiştir.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler