Skip navigation

Dünyanın en büyük Dyson Demo Store Güzellik Laboratuvarı Paris'te açıldı

Paris Opéra Dyson Demo Store, alışveriş severlere kapsamlı bir saç bilimi ve öncü güzellik teknolojisi sunabilmek için olağanüstü bir yenilenmeden geçti

Inside the Dyson Beauty Lab, Paris

Dyson'ın en büyük Güzellik Laboratuvarı, Paris'in kalbinde 150 metrekarelik bir alanda kullanıcılara Dyson’ın Saç Bakım teknolojilerini deneyimleme ve tanıma imkanı sunuyor. Paris Opera Garnier'in panoramik manzarasına sahip, özel olarak tasarlanan alan, misafirlere kapsamlı saç bilimi, saç tipi teşhisi ve uygulamalı şekillendirme randevuları aracılığıyla saç şekillendirme bilimi hakkında daha fazla bilgi vermeyi hedefliyor. Dünya çapında pek çok influencer ve ünlü ismin katıldığı ve büyük bir etkinlikle açılan yeni Güzellik Laboratuvarı, Dyson'ın 2000 yılında Paris'te açılan ilk Demo Store’unun birinci katında yer alıyor. Etkinliğin konuklarından Türk influencerlar Mina Ceran ve Lale Onuk da yeni Paris Opera mağazasını ziyaret ederek, saç bilimi hakkında bilgi aldılar ve güzellik laboratuvarını deneyimlediler.

“Paris moda ve güzelliğin merkezi bu yüzden Dyson için hayati derecede önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Dyson'ın Güzellik Laboratuvarları diğer mağazalardan farklıdır. Dyson'ın saç bilimi araştırmalarını dünyanın dört bir yanındaki laboratuvarlarımızdan doğrudan kullanıcılarımıza ve alışveriş yapanlara aktararak onların saçlarını ve teknolojimizi daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Dyson uzmanları, insanları saç tipleri ve şekillendirme ihtiyaçları doğrultusunda doğru teknolojilere yönlendiriyor.”

James Dyson
Kurucu ve Baş Mühendis

Dyson’ın En Büyük Güzellik Laboratuvarı

Dyson, kullanıcılarını teknolojilerini keşfetmeye davet etmenin her zaman farklı ve daha iyi yollarını deniyor. Dyson Güzellik Laboratuvarlarının ardındaki düşünce, insanların Dyson Saç Bakım teknolojilerini ve saç bilimi mühendisliğini ilk elden deneyimleyebilecekleri kesintisiz bir alan sağlamaktır. Opera Garnier Dyson Demo Mağazasında yer alan Güzellik Laboratuvarı, binanın geleneksel Paris Haussmann mimarisi ve Dyson'ın öncü teknolojileriyle harmanlanıyor. Ziyaretçiler, mağazada bulunan Dyson uzmanlarından saç bilimi araştırmaları hakkında bilgi alırken aynı zamanda kendilerine uygun ve doğru ürünü seçmek için de yönlendiriliyor.

Dyson Beauty Lab styling stations

Paris Opera Garnier Güzellik Laboratuvarı'nın özellikleri:

Saç Teşhisi

Dyson uzmanları saç biliminin "mikroskop altında" bir görünümünü sunduğundan, ziyaretçiler saçlarının sağlığını daha derinlemesine incelemek için eşsiz bir fırsata sahip oluyor. Laboratuvarda, kullanıcıları saçlarıyla ilgili kişiselleştirilmiş bilgiler edinmeye davet eden bir Saç Haritalama Analizi hizmeti de sunuluyor.

Yeni Dyson Demo Store Güzellik Laboratuvarı, Dyson uzmanlarının kullanıcıların saç durumunu ve saç tipini analiz ederek saçlarına nasıl en iyi şekilde bakabilecekleri ve herhangi bir hasar vermeden saçlarını nasıl şekillendirebilecekleri konusunda kişiselleştirilmiş öneriler sunan, Taramalı Elektron Mikroskobu’na (SEM) sahiptir.

Tek bir saç örneği alınarak, Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) altında analiz ediliyor. Saçın kökü, ortası ve sonuna yakın bir bölümünün yüksek çözünürlüklü görüntüleri sunuluyor.

Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM), Dyson mühendisleri tarafından dünya çapındaki saç laboratuvarlarında kullanılan temel bir teknoloji parçasıdır. Dyson uzmanları saçın görüntüsünü büyüterek, saçın durumunu inceleyebiliyor ve saçın günlük bakım ve şekillendirmeye tabi tutulduğunda ne gibi değişimlere uğradığını gösterebiliyor.

Dyson Beauty Lab hair science

Saç Bilimi

Yeni Güzellik Laboratuvarı, Dyson ürünlerinde kullanılan teknolojiyi tasarlamak için dünya çapındaki Dyson laboratuvarlarında kullanılan birçok test, teçhizat ve prototipi içeriyor. Bunlara, bir saç telini bir mengenede iki ucundan sıkıca tutarak ve kırılana kadar zıt yönlerde çekerek yapılan Çekme Testi de dahildir. Dyson mühendisleri, saçı ayırmak için gereken güce bakarak saçın yapısal gücünü ve korteksin durumunu değerlendirebiliyor.

Dyson, saç bakım teknolojisindeki gelişmeleri ve saç bilimindeki uzmanlığıyla ünlüdür. Dyson mühendisleri ve saç bilimcileri, on yılı aşkın bir süredir saç üzerine araştırma yapıyor. Katlanarak büyüyen ekip, saçın hem kurutmadan hem de şekillendirmeden nasıl etkilendiğini ortaya çıkarıyor.

Dyson Beauty Lab prototype station

Manzaralı Şekillendirme İstasyonları

Dyson saç bakım kategorisi ürünleriyle donatılmış altı şekillendirme istasyonu, Paris Opera Garnier'in eşsiz manzarasına sahiptir. Aynı zamanda, kullanıcılar randevu alarak, ücret karşılığında en yeni Dyson saç bakım ürünleri, yeni Dyson Airwrap™ multi-styler saç şekillendirici, Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi ve Dyson Corrale™ saç düzleştirici ile saç şekillendirme hizmeti alabiliyor.

Dyson Beauty Lab styling stations

Kişiselleştirme ve Özelleştirme

Dyson kullanıcıları, Dyson Demo Store’larda saç bakım kategorisi ürünlerini ihtiyaçlarına göre kişiselleştirip özelleştirebiliyor. Saç tipleri benzersizdir. Bu yüzden, Dyson ürünleri tüm saç tiplerine uyacak şekilde tasarlanmıştır ve farklı saç tiplerinde aşırı ısı olmadan üstün şekillendirme sonuçları elde etmek için çeşitli aparatlar, aksesuarlar ve çözümler sunmaktadır. Yenilenen mağazadaki özel kişiselleştirme bölümü, farklı renkte ürün kutusu seçeneği, kutuların üzerine baş harflerin basılması ve hediye paketi gibi seçenekler de sunuyor.

Dyson Beauty Lab personalisation station
Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler