Skip navigation

Update article

Dyson’la saçınız yazın da sağlıkla parlasın

Güneşin enerjisiyle gündüzden geceye kadar sürecek planlar yapılırken, renk renk kıyafetler, makyajlar, aksesuarlar vazgeçilmezimiz olacak. Hal böyleyken, stilimizi tamamlayacak en önemli unsurlardan biriyse sağlıkla parlayan saçlarımız...

Hepimiz saçlarımızı şekillendirmeyi ve tam da dilediğimiz gibi görünmesini seviyoruz. Kimimiz doğal dalgalar, kimimiz bukleler, kimimizse düz stilleri tercih ederken, bu görünümleri yakalayabilmek için sıklıkla saç şekillendirme ürünlerine başvuruyoruz.

Peki hem saç sağlığınızı koruyup hem de şekillendirmek mümkün mü?

Güneşin zararlı ışınları saça rengini veren melanin bileşeninin ve saçta bulunan bazı proteinlerin yapısını bozuyor. Böylelikle saç daha çabuk etkilenerek kuruyor ve zayıflıyor. Güneşten kuruyan saçlar deniz ya da havuz suyuna maruz kaldığında daha fazla yıpranıyor ve vitaminsiz kalıyor.

Saç hasarı, en basit şekliyle, saçımızın kalbi korteks bölgesinin kalkanı olan kütikül tabakasının zarar görmesi anlamına geliyor. Bu tabakanın hasar alması sonucunda saçlar dökülmeye, cansız görünmeye ve elektriklenmeye başlıyor. Yüksek ısı, perma veya saçın rengini açtırmak gibi kimyasal işlemler, saçı havluyla kurutmak veya taramak gibi mekanik işlemler, güneş ve UV ışınları, deniz ve havuz suyu gibi faktörler saçın bu tabakasının hasar görmesine neden oluyor. Saçın gördüğü hasarı ve sene içinde zayıflamasını da göz önüne aldığımızda, uzaması 2’den 6 yıla kadar sürüyor. Bu nedenle saçlarınıza mümkün olduğunca özen göstermeye ve zarar veren faktörlerden kaçınmaya dikkat etmelisiniz.

Tüm bu yıpratıcılara ek olarak, Dyson mühendislerinin de keşfettiği gibi, 150 derecenin üzerindeki aşırı ısı saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yaratıp saçın güçsüzleşerek kırılmasına, sağlıksız ve mat görünmesine neden oluyor. Doğru teknolojiyi birkaç kullanışlı ipucu ve püf noktasıyla birleştirdiğinizde, saçınıza kalıcı sağlığı ve hak ettiği parlaklığı vermeniz oldukça kolay.

Yeni Airwrap™ multi-styler ile saçınıza dilediğiniz şekli verin

Yeni Airwrap™ multi-styler ile saçınıza dilediğiniz şekli verin

Dyson Airwrap™ multi-styler, radikal değişiklikler ve Coanda hava akımıyla desteklenen başlıklarıyla yeniden tasarlandı. Dyson şimdiye kadarki en iyi performansa sahip saç şekillendiricisi, Dyson Airwrap™ multi-styler’da her daim daha iyiyi arayan Dyson mühendisleri, Coanda efektinin boyutunu küçültürken etkisini artırmak için kendi tasarımlarına meydan okuyarak, aşırı ısı olmadan farklı saç tipleri için çeşitli stiller sunan bir şekillendirici ortaya çıkardı.

Soğuyabilen ve dönen uçlara sahip yeni nesil şekillendirici bukle başlıkları, saçın gücünü korumaya yardımcı olmak için ısı hasarı olmadan buklelere ve dalgalara daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlıyor. Bir önceki nesil şekillendiricide iki bukle başlığıyla elde edilen sonuçları tek bir başlıkla elde edebilen kullanıcılar, artık başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan saat yönünde ve saat yönünün tersine bukleler ve dalgalar oluşturarak tüm saçı şekillendirebilme imkânı buluyor.

 • Geliştirilmiş Coanda etkisiyle yeniden tasarlanmış sert ve yumuşak düzleştirici fırçalarsa, daha düz bir stil yaratmak için artırılmış kontrolle saçı kendine yaklaştırarak hizalıyor. Daha pürüzsüz, daha düz bir sonuç içinse hava akımını saç telleri boyunca yönlendiriyor.

  Yeni çok fonksiyonlu ve iki başlık etkisini bir araya getiren Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı, aşırı ısı olmadan tek seferde elektriklenmeleri giderirken bir dokunuşla güçlü bir kurutucuya dönüşüyor. Tek seferde takılabilen ve ısınmayan başlıklarla hızlı başlık değiştirme kolaylığı sunan ürün, cool-shot özelliğiyleyse saç stilinizin kalıcı olmasını sağlıyor.

  Dyson, daha önceki Airwrap saç şekillendiriciye sahip kullanıcılarına da sadece yeni başlıklarla kendi ürünlerini güncelleyebilme imkânı veriyor. Saç şekillendiricilerde ilk defa uygulanan bu fikir, makinenin geliştirilme süreci boyunca benimsenen sürdürülebilirlik vizyonundan kaynaklanıyor.

  Dyson Airwrap™ multi-styler’ı keşfet

Dyson Corrale™ saç düzleştirici ile hasarsız yaz saçları

Dyson Corrale™ saç düzleştirici ile sağlıklı yaz saçları

 • Öncü esnek bakır plaka teknolojisine sahip Dyson Corrale™ saç düzleştirici, saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor.

  Dyson Corrale™ saç düzleştirici, bilinen düzleştiricilerin aksine, esnek bakır plakalarıyla daha fazla kontrol sağlayıp şekillendirmeden alınan sonucu artırmak için ısı gerekliliğini azaltıyor ve saçta oluşabilecek hasarı en aza indiriyor.

  Akıllı ısı kontrol teknolojisine sahip Dyson Corrale™ saç düzleştirici, 165 °C, 185 °C ve 210 °C olmak üzere üç hassas ısı ayarı sunuyor. Tüm saç tipleri için uygun ve en zorlu saçların kurtarıcısı Dyson Corrale™ saç düzleştirici; hassas ve doğru ısı kullanarak, düşük sıcaklıkta bile istenilen sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor. Kablosuz performans sunan Corrale, dilediği her yerde stilinden ödün vermek istemeyenlerin seçimi oluyor.

  Dyson Corrale™ saç düzleştiriciyi keşfet

Farklı saç tipleri için tasarlanmış en hızlı saç kurutma makinesi: Dyson Supersonic™

Farklı saç tipleri için tasarlanmış en hızlı saç kurutma makinesi: Dyson Supersonic™

 • En hızlı saç kurutma makinesi olan Dyson Supersonic™, geleneksel saç kurutma makinesi motorlarından 6 kata kadar daha hızlı, 110.000 devire kadar dönen küçük ama güçlü Dyson dijital motor V9 tarafından destekleniyor.

  Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesindeki patentli Air Multiplier teknolojisi, ısıya olan bağımlılığı azaltıp yüksek basınçlı ve kontrollü hava akımıyla hızlı kurutma ve şekillendirme yeteneği sunuyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı ve denge sağlayan ürün, Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle aşırı ısı hasarını önleyerek saçın doğal parlaklığını koruyor.

  Dyson laboratuvarlarında çeşitli saç tiplerinin titizlikle test edilmesinden sonra tasarlanan başlıklar, farklı saçlarda farklı stiller elde edilmesine olanak tanıyor. Ürünün döner mıknatıslı ve soğuk kalabilen başlıkları da şekillendirme sırasında başka bir başlığa geçişi kolaylaştırıyor. Dyson tasarımı başlıklar arasında yeni Flyaway Başlığın yanında Şekillendirici Başlık, Difüzör, Geniş Dişli Tarak ve Hassas Kurutma Başlığı bulunuyor.

  Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesini keşfet

Flyaway Başlık ile elektriklenmenin önüne geçin

Flyaway Başlık ile elektriklenmenin önüne geçin

 • Dyson, Supersonic™ saç kurutma makinesi için tasarladığı Flyaway başlığıyla aşırı ısı uygulamadan kadınların pürüzsüz saç hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

  Flyaway başlık, ilk olarak Dyson Airwrap™ saç şekillendirici için tasarlanan Coanda etkisi adı verilen aerodinamik olguyu kullanıyor. Başlık, uzun saçları öne doğru çekip uçuşan saçları iterek elektriklenmenin önüne geçiyor. Böylelikle saçlar kolaylıkla hizalanıyor, yumuşaklığı, doğal parlaklığı artıyor ve kuaförden çıkmış gibi görünüyor.

  Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesini keşfet

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler