Skip navigation

Update article

Yazın En Trend Saç Stillerini Dyson ile Takip Edin

Kadınlar için güzel ve sağlıklı görünen saçlar, yaptıkları kombinin tamamlayıcı unsuru sayılıyor. Hal böyle olunca saçlara sıkça işlem yapmak da kaçınılmaz oluyor.

Kullanılan ürünün saça zarar vermeden işlem yaptığına emin olmak da çok önemli. Unutmayın ki 150 derecenin üzerindeki aşırı ısı saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yaratıp saçın güçsüzleşerek kırılmasına, sağlıksız ve mat görünmesine neden oluyor.

Fakat saç sağlığından ve parlaklığından ödün vermeden istediğiniz stile ulaşmak hiç de zor değil. Doğru teknolojiye sahip saç bakım ürünleri ve birkaç püf noktasıyla dilediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. O halde sezonun trendi olan doğal ve çabasız saçları, uzun saçlarda kâhkül, bol katlı yüzü çerçeveleyen 70ler esintili modelleri, omuz ve çene hizasında kısa saçları da plajlarda ve yaz akşamlarında sıkça görmeye artık hazırız!

Doğal Bukleler

1. Doğal Bukleler

Saçın doğal yapısını ön plana çıkaran dalgalı ya da bukleli saç görünümü popüler bir yaz trendi. Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesinin Difüzör başlığıyla saçın doğal şeklini ortaya çıkararak ideal ve zahmetsiz dalgalar ve bukleler yaratabilirsiniz. Havayı eşit şekilde dağıtarak doğal kurutma sağlamak için tasarlanan Difüzör başlığı kabarmayı azaltıyor ve saça belirgin bukleler veriyor.

 • Dyson Mothers Day Accessories Gift Set

  • Bu görünümü doğal ve zahmetsiz bir şekilde elde etmek için; saçlarınızı yıkadıktan sonra ince bir havluyla nazikçe kurutun. Islak saçlar çok kırılgan olduğundan, saçlarınızdaki suyu havluyla sıkmak ya da ovuşturarak kurutmak saçınızın doğal yapısına zarar vermenize ve kabarmasına neden olabilir.
  • Saçınızı nemlendirmek, doğal dalgaları ve bukleleri belirginleştirmek için nemlendirici bir kremi saç uçlarınızdan diplerinize doğru uygulayın. Bunu yaparken cömert davranabilirsiniz. Daha sonra geniş dişli bir tarakla tüm saçınızı nazikçe tarayın.
  • Saçınızın kalınlığına göre bir ısı ayarı seçin (ince saçlar için düşük, orta yoğunluk için orta ve kalın saçlar için yüksek) ve hacmi korumak için ilk önce saç dibinizi kurutun.
  • Daha sonra saçlarınızı parça parça Difüzör başlığa yerleştirin. Difüzöre yerleştirirken, minimum hareket için saçınızı kafa derisine yakın tutun. Difüzörü döndürmemeye ve hareket ettirmemeye çalışın, bu durum aşırı kabarmaya neden olup doğal bukleleri bozabilir. Saçınız tamamen kuruyana kadar bu işlemi tekrarlayın.
  • Ardından, dalgalarınızı ve buklelerinizi sabitlemek için soğuk ısı ayarını kullanarak bu tekniği yeniden uygulayın. İşlem sonunda yüzünüzün çevresinde kalan bukleleri parmağınızın etrafında dolayıp küçük bir tokayla sabitleyin. Daha sonra üzerinden Difüzör başlık ile geçin. Böylece saç stilinizin duruşunu maksimuma taşıyacaksınız. Son olarak hafifçe saçları dağıtarak şekillendirmeyi tamamlayın.

  Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesini keşfet

Havalı Kahkül ve Perçemler

2. Havalı Kahkül ve Perçemler

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kahkül ya da perçeminizi doğal kurumaya bırakmak, istenmeyen bir görünüme neden olabilir. Saçlarınızın nemini havluyla alın ve tercih ettiğiniz bir şekillendirici ürünü uygulayın.

  • Saç açma tarağı ile saçı ortasından ucuna kadar tarayın ve saçı bölümlere ayırın. Dyson Airwrap™ multi-styler saç şekillendiricinizin küçük yumuşak düzleştirme fırçasını kullanarak orta hız ve orta ısıda perçemlerinizi kaldırarak şekillendirin daha sonra parmaklarınızla açın.
  • Arkada kalan saçlarınızı bölümlere ayırarak dipten uca doğru kurutup düzleştirin. Hacim kazandırmak için fırça kıllarının dışa bakmasını sağlayın. Üst kısımlara da aynı işlemi uygulayın.
  • Keskin görünümü yumuşatmak içinse, Dyson Airwrap™ multi-styler saç şekillendiricinin yuvarlak hacimlendirici fırçasını orta hız ve orta ısıda kullanarak, saçlarınızın uç kısımlarını içe doğru kıvırarak kullanın.

  Dyson Airwrap™ multi-styler’ı keşfet

 • Fransız bob stiline sahip model

70’ler Dalgası

3. 70’ler Dalgası

70'lerin saç stiline merhaba diyen bu görünüm, rahat ve bir o kadar doğal! 70’ler stili, yüzü çerçeveleyen geniş yumuşak buklelerle parlak bir hacim elde ederek, saçın doğal hareketini ortaya koyuyor. Bu görünüm, omuz uzunluğundaki saçları hacimlendirmek veya uzun ve düz saçlara hareket katmak için ideal.

 • Dalgalı föne sahip model

  • Öncelikle, saçlarınızı yıkayıp havlu ile nemini alın. Daha sonra orta yoğunlukta tercih ettiğiniz şekillendirici bir ürün uygulayın. Saç açma tarağını kullanarak, saçları ortasından ucuna kadar tarayın..
  • Daha sonra, Dyson Airwrap™ multi-styler saç şekillendiricinin sert düzleştirme fırçasını takın ve orta hız ve orta ısıyı seçerek, saçlarınız nemli kalana kadar ön kurutma yapın. Nemli olarak nitelendirdiğimiz saç yüzde 80 kuru olmalı, kuru görünmeli, ancak dokunulduğunda ıslaklık hissedilmelidir. Şekillendirmeye başlamak için saçınızı tutamlara ayırın.
  • Büyük ve havalı bukleler için 40 mm Airwrap™ multi-styler saç şekillendirici başlığını takın, ayna karşısında okların yönüne bakarak isteğe göre içe ya da dışa dalga uygulayın. Bir önceki nesil şekillendiricide iki bukle başlığıyla elde edilen sonuçları tek bir başlıkla elde edebilen kullanıcılar, artık başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan saat yönünde ve saat yönünün tersine bukleler ve dalgalar oluşturarak tüm saçı şekillendirebilme imkânı buluyor.
  • Şekillendiriciyi 30 saniye boyunca veya saçınız tamamen kuruyana kadar sıcak ısıda kullanıp, sonrasında stilinizde maksimum kalıcılık sağlamak için 5 - 10 saniye kadar cool-shot modunu uygulayın.
  • Tüm tutamlarınızda bukle stilini yakaladıktan sonra saçlarınızı öne doğru atın ve bukleleri sallayarak, parmaklarınızla nazikçe açın. Bu, buklelerin daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

  Dyson Airwrap™ multi-styler’ı keşfet

Doğal Su Dalgası

4. Doğal Su Dalgası

Yaz akşamlarının en zahmetsiz ve doğal görünen modeli; doğal su dalgası formu, bu senenin vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor. Bu modeli saç düzleştirici ile yapmak mantıksız gibi görünse de doğru dokunuşlarla kısa sürede, doğal ve yumuşak bir görünüm elde etmek mümkün.

Öncü esnek bakır plaka teknolojisine sahip Dyson Corrale™ saç düzleştirici, saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor. Bu da daha az ısıya ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Tüm saç tiplerinde kullanılmak üzere tasarlanan Dyson Corrale™ saç düzleştirici, kısa veya uzun saçlarda doğal su dalgaları elde etmek için çok uygun bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

  • Modeli uygulamaya saçları tarayıp, tutamlara ayırarak başlayın. Kalın saçlı olanlar daha ince tutamlar oluşturmalıdır.
  • Diplerden başlayarak saçları düzleştiriciye toplayın ve yüzünüzden 360 derece uzağa döndürün, aleti saçın içinde yavaş ve eşit bir şekilde hareket ettirin. Esnek plakalar sayesinde ekstra baskı uygulamanıza gerek yok. Daha doğal bir sonuç için buklelerin yönünü değiştirerek bu işlemi tekrarlayın.
  • Tüm tutamlar şekillendirildikten sonra, doğal su dalgaları için bukleleri parmaklarınızla açarak dağıtın. Son olarak saç spreyi ya da bukle kremi uygulayarak modelin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Dyson Corrale™ saç düzleştiriciyi keşfet

 • Özgürce hareket eden hacimli ve hareketli dalgalar yaratın.

Basın Kontağı

Türkiye İletişim Ekibi
Email: dogukan.suzer@dyson.com

Dyson Newsroom

Dyson hakkında son haberler