Skip navigation

Daha sağlıklı saç derisi ve saçlar için tasarlanan Dyson'ın en akıllı saç kurutma makinesi tanıtıldı

Akıllı ve otomatik Nural™ sensör teknolojisi, saç derisi1sağlığını koruyor ve saçın doğal parlaklığını artırıyor. Tüm saç tipleri için tasarlanan ürün, ısı hasarı olmadan hızlı ve akıllı bir şekilde kurutma sağlıyor.

James Dyson, Güney Kore'nin Seul kentinde düzenlenen küresel lansman etkinliğinde yeni sensör teknolojisine sahip Dyson'ın en akıllı saç kurutma makinesi olan Supersonic Nural™ saç kurutma makinesini tanıttı.

Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson konuya ilişkin açıklamasında, "Isı hasarını minimuma indirirseniz, daha sağlıklı bir saç derisine ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Yeni Supersonic Nural™ teknolojimiz, kafa yapınızı tanıyan ve saçınıza yaklaştıkça ısıyı azaltarak hem saç derinizin hem de saçınızın ısıdan zarar görmesini engelleyen bir zaman ayarlı hareket sensörüne sahiptir. İnovasyon yalnızca araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmakla gerçekleşiyor. Dünyanın en sofistike saç laboratuvarlarından bazılarını kurmamızın sebebi, sorunların kökenini gerçekten anlama takıntımızla ilgili." dedi.

Dyson'ın en yeni şekillendirme teknolojisi Nural™, akıllı sensörleri kullanan, başınıza yaklaştıkça ısıyı ve hava akmını otomatik olarak azaltan ve saç derinizi hasardan korumaya yardımcı olan yeni bir saç derisi koruma modu ile donatılmıştır. Bu sensörler aynı zamanda şekillendirme deneyimini geliştiriyor, saç parlaklığını artırıyor ve ısı hasarını önlüyor. Tüm saç tiplerine hitap eden yeni ve geliştirilmiş başlıklar, başlık tanıma özelliğine sahipken, kullanıcının şekillendirme tercihlerini öğrenip, aşırı ısı olmadan hızlı ve sağlıklı bir kurutma için saç bakım rutinlerini basitleştiriyor.

Dyson Supersonic Nural Saç Kurutma Makinesi

Dyson Araştırma Müdürü Shawn Lim "Saç bilimi üzerine yaptığımız araştırmalardan, saç kalitesi ile sağlıklı saç derisi arasında bir bağlantı olduğunu biliyoruz. Saç derisi dokusu farklı katmanlardan oluşur ve en dıştaki katman dış stres faktörlerine karşı bir bariyer görevi görür. Ancak saç deriniz hasar gördüğünde nem kaybı meydana gelebilir, bu da saç derisi koruma modu özelliğini geliştirmemizde önemli bir faktördü. Bu özellik saç derisinin nem seviyesinin korunmasına yardımcı oluyor ve saçın nazikçe kurutulmasını sağlıyor." diyerek ürünü anlatıyor.

Daha gelişmiş özellikler için Nural™ sensörler

Dyson'ın yeni Nural™ sensörleri saç derisi koruma modunu, başlık tanıma özelliğini ve duraklatma algılamayı etkinleştirerek şekillendirme deneyimini kolaylaştırıyor.


 • Saç derisi koruma modu saç derisinin sağlığını koruyor

  Bu modda, saç kurutma makinesi saça ve saç derisine yaklaştıkça ısı otomatik olarak saç derisi için optimum sıcaklık olan 55°C'ye düşürülüyor ve kurutma hızı artıyor. Zaman ayarlı hareket sensörü, makine ile saçınız arasındaki mesafeyi ölçmek için görünmez bir kızılötesi ışın yansıtarak bunu sağlıyor.


 • Kapsül aydınlatması ısı ayarını göstermek için renk değiştiriyor

  Saç derisi koruma modundayken, bu özellik LED ışık renginin makinenin kafaya olan uzaklığına bağlı olarak otomatik olarak soğuk mavi veya sarı (düşük ısı), turuncu (orta ısı) ve kırmızı (yüksek ısı) arasında değişmesini sağlıyor.


 • Başlık tanıma özelliği şekillendirme tercihlerinizi kaydediyor

  Bu özellik, her bir şekillendirme başlığı için son kullanılan ısı ve hava akımı ayarlarını hatırlayarak ve bir sonraki kullanımda bunları otomatik olarak uygulayarak kullanıcının tercih ettiği şekillendirme moduna uyum sağladığından şekillendirme rutinlerini kolaylaştırıyor.


 • Daha kolay rutinler için duraklatma algılama

  Dyson Supersonic Nural™ saç kurutma makinesi, şekillendirme işlemleri arasında kararsız kaldığınızda ısıtıcıyı otomatik olarak devre dışı bırakan, hava akımını ve gürültüyü azaltan hareket algılayıcı bir ivmeölçere de sahiptir.

Supersonic Nural™ saç kurutma makinesi ürün kutusunda beş başlıkla birlikte geliyor:

 • Hassas kurutma başlığı2

  Hızlı ama hassas şekillendirme için hava akımını eşit olarak dağıtıyor.

 • Şekillendirici Başlık

  Hassas şekillendirme için geniş ve ince.

 • Geniş Dişli Tarak Başlık3

  Saçların gerilip esnemesine yardımcı oluyor.

 • Flyaway başlık3

  Pürüzsüz ve parlak bir görünüm için elektriklenen saçları gizliyor.

 • YENİ Dalga+ bukle difüzör3

  Tersine çevrilebilir hava akımı, dalgaları ve bukleleri belirginleştiriyor.


 • Tasarım ve teknoloji

  Yeni gömülü sensörleri, farklılaştırılmış bir görsellik sunuyor. İçindeki teknolojiyi göstermek için şeffaf bir kapak, Ceramic Patina & Topaz veya Vinca Mavisi & Topaz renk paletleriyle cesur bir görünüm sergiliyor.