Skip navigation

Dyson Airblade™ Hesaplamaları

Dyson'da doğru şekilde çalışan makineler tasarlarız ve bu makinelerin nasıl çalıştıkları anlamaları için müşterilerimize sunduğumuz tüm iddialarda şeffaf oluruz.

Ne yazık ki rakiplerimizden bazıları aynı şekilde davranmaz. Sıklıkla kafa karıştırıcı olabilecek, yanlış yönlendiren iddialarda bulunurlar.

Aşağıda iddialarımızı nasıl hesapladığımıza dair bir açıklama yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen DysonProfessionalTurkey@dyson.com üzerinden bize ulaşın.

Maliyet tasarrufları

Dyson'da hesaplama yaparken aşağıdaki hesapları kullanırız:

Kullanım başına kağıt havlu sayısı = 2

Bu, şirket içi araştırmamızı esas almaktadır. İnsanların ellerini kurulamak için 2'den fazla kağıt havlu kullanabileceğini biliyoruz, ancak maliyeti hesaplarken olabildiğince temkinli olmaya çalışıyoruz.

Kağıt havlu maliyeti = 0,02$

Bu, şirket içi araştırmamızı esas almaktadır. Kağıt havlu maliyetlerini en popüler beş kaynaktan aldık ve tüm bölgelerde ortalama maliyeti hesapladık.

BGünlük lavabo kullanımı = 200

Bu, ortalama büyüklükte bir lavabo kullanımına dair şirket içi araştırmamızı esas almaktadır. Daha az ziyaretçi trafiği olan daha küçük lavabolar için 100 üzerinden; benzin istasyonları veya havalimanı lavaboları gibi ziyaretçi sayısının yüksek olduğu yerler içinse 400 üzerinden hesaplama yapıyoruz.

Lavaboların kullanımda olduğu gün sayısı = 365 gün

Bunu bir yıl olarak görüyoruz.

kWh başına elektrik fiyatı = 0,1$

Bu, şirket içi araştırmamızı esas almaktadır. Elektrik maliyetlerini 5 farklı kaynaktan aldık ve tüm bölgelerde ortalama maliyeti hesapladık.

Watt gücü = üretici tarafından belirtilen şekilde

Bekleme gücü = üretici tarafından belirtilen şekilde veya Dyson tarafından test edilen şekilde.

Kurutma süresi, National Sanitation Foundation'ın P335 Protokolü'ne (NSF P335) dayanmaktadır.

Yıllık karbon etkisi, yılın 365 günü günde 200 kullanım esas alınarak hesaplanır.

Dikkat: Çoğu el kurutma makinesi üreticisi NSF P335'e uymaz, bu nedenle yanlış kurutma süreleri belirtebilirler. NSF bağımsız bir kamu sağlığı kurumudur. Doğru kurutma süresini öğrenmek istiyorsanız NSF P335 testi sonuçlarında ısrarcı olun.

Kağıt havlularda işletme maliyetlerini nasıl hesaplıyoruz?

Kağıt havluların yıllık işletme maliyeti şu şekilde hesaplanır =
Elleri kurutmak için kullanılan kağıt havluların ortalama sayısı x kağıt havluların ortalama maliyeti x günlük varsayılan kullanım sayısı x lavabonun kullanımda olduğu varsayılan gün sayısı.

Dyson Airblade™ el kurutma makinesi ve diğer el kurutma makinelerinin işletme maliyetlerini nasıl hesaplıyoruz?

Bu hesaplamayı 2 adım üzerinden yapıyoruz.

Adım 1: Kullanım sırasında işletme maliyetleri (bekleme olmadan)

El kurutma makinesinin kurutma süresi (saat olarak) x el kurutma makinesinin anma watt gücü (kW) x günlük varsayılan kullanım sayısı x lavabonun kullanımda olduğu varsayılan günlerin sayısı x kWh başına elektrik fiyatı.

Adım 2: Kullanımdayken işletme maliyetleri (beklemeli)

Adım 1'in sonucu +

((kWh başına elektrik fiyatı * bir yıldaki saat sayısı) – (günlük tahmini kullanım (100/200/400) * el kurutma makinesinin kurutma süresi (saat olarak))) * Bekleme gücü (kW)

= Yıllık işletme maliyeti

Dyson teknolojisinin iş ortamınızı nasıl iyileştirebileceğini görün