Skip navigation

Kusursuz Bahar Temizliği: Dyson, telefonunuzda nereyi süpürdüğünüzü gerçek zamanlı olarak gösteren ve derinlemesine temizliği daha hızlı ve daha hassas hale getiren artırılmış gerçeklik teknolojisini tanıtıyor

• Bahar temizliği hazırlıkları başlarken Dyson, hiçbir noktanın gözden kaçmamasını sağlayan Artırılmış Gerçeklik (AR) özelliğiyle süpürme işleminizi kolaylaştırıyor.
• Temizlik davranışları üzerine yapılan araştırmalarda, kullanıcıların temizlik için harcadıkları zamanı gereğinden fazla, evlerini ne kadar iyi süpürdüklerini ise gereğinden az hesapladıkları görülüyor.
• Dyson CleanTrace™ ve Dyson Gen5detect™, görünmeyeni ortaya çıkarmak için bir araya geliyor, gözden kaçan alanları tespit ediyor ve temizliğin kanıtını doğrudan telefonunuzda gösteriyor.


  • Bahar temizliği yapılırken sandalye ayakları veya mobilya altları gibi alanlar bazen gözden kaçırılabiliyor, yanlışlıkla bazı alanları kaçırmak veya aynı noktayı tekrar tekrar süpürmek de zaman kaybına neden oluyor.

"Robot süpürgelerimizin metodik temizlik yaklaşımından hepimizin öğreneceği bir şeyler olduğunu fark ettik. Temizlik yapan çoğu kişinin aksine, Dyson robotları odanın neresinde olduklarını, nerede bulunduklarını ve henüz nereye gitmeleri gerektiğini biliyor. Dyson CleanTrace™ ile Dyson Gen5detect™ kablosuz süpürgeye bu ekstra temizlik teknolojisini ekliyoruz. Size nereyi temizlediğinizi ve temizlemediğinizi görme imkanı veriyor, bu da yerleşik partikül algılama teknolojimizle birleştiğinde zeminin gerçekten temiz olduğuna dair kanıt sağlıyor."

Dyson Ev Bakım Kategorisi Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı Charlie Park

  • Dyson mühendisleri, kullanıcıların temizlik yapma şeklini iyileştirmenin yollarını bulma konusunu takıntı haline getiriyor. Kapsamlı laboratuvar testlerine ek olarak, mühendisler gerçek dünyada insan davranışlarını, temizlik alışkanlıklarını ve temizlikle ilgili hayal kırıklıklarını inceliyor.

    Dyson mühendisleri, dünyanın dört bir yanında ev temizliğini gözlemlemek için yüzlerce saat harcadı. Her temizlik seansının ne kadar sürdüğünü, temizliğin etkinliğini, farklı süpürme açılarını ve düzenlerini, hatta bir kullanıcının bir seans sırasında makineyi kaç kez yere bıraktığını inceledi ve bunların tümü, zemin bakım teknolojisindeki yenilikleri şekillendirdi.

Araştırmalar, kullanıcıların düzenli olarak temizlik yaptıkları süreyi abarttıklarını gösteriyor. Veriler, temizlik seanslarının yaklaşık yüzde 80'inin 10 dakikadan az sürdüğünü gösteriyor, ancak insanlar seans başına ortalama 24 dakika süpürdüklerini iddia ediyorlar. Kullanıcılar, temizliği gelişigüzel ve verimsiz yapıyor, düzenli olarak aynı alanları birden fazla kez süpürüyor ve diğer noktaları tamamen gözden kaçırıyor, bu da Dyson CleanTrace™'e olan ihtiyacı gösteriyor.