Skip navigation

Dyson'ın sert zemine özel tamamen ıslak ilk temizleyicisi Dyson WashG1™ ile tanışma zamanı

Uçtan uca temizlik için tasarlanan Dyson WashG1™, ıslak ve kuru kirleri tek seferde temizliyor.

• Yüksek emiciliğe sahip mikrofiber silindirler, ters yönde dönerek döküntüleri, kirleri ve kurumuş lekeleri tek seferde temizliyor.
• Dyson'ın yeni kir ayırma teknolojisi, güçlü bir temizlik için ıslak ve kuru döküntüleri kaynağında ayırıyor.
• 1 litre kapasiteli temiz su tankı, 290 m2'ye kadar sert zeminleri temizleyebiliyor.
• 26 hidrasyon noktası aracılığıyla mikrofiber silindirlere verilen temiz su miktarı hassas bir şekilde kontrol ediliyor ve ayarlanıyor.

Evde Kolaylıkla Uygulanabilecek Saç ve Saç Derisi Bakım Önerileri

Dyson, geniş alanlardaki sert zeminlerde etkili bir temizlik sağlamak için ıslak ve kuru kirleri tek seferde temizlemek üzere tasarlanan en yeni zemin bakım teknolojisini tanıttı. 290 m2'ye kadar olan sert zeminleri temizlemek için 1 litrelik temiz su tankına sahip olan Dyson WashG1™, ıslak ve kuru kirleri otomatik olarak ayırarak tek seferde temizlemek için hidrasyon, emilim ve ayırma teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanıyor, böylece yapılan temizlik daha etkili oluyor.

Dyson Ev Mühendisliği Başkan Yardımcısı Charlie Park konuya ilişkin açıklamasında, "Islak temizlik tüm dünyada gerekli bir iş olarak görülmekte ve bunun oluşturduğu sorumluluk, çok çeşitli ıslak zemin temizleme yöntemlerinin geliştirilmesine yol açmaktadır. Buna rağmen, leke çıkarma, toplama performansı ve zemin temizliği söz konusu olduğunda kullanıcıların beklentileri genellikle karşılanmıyor. Dyson mühendisleri, başkalarının görmezden geldiği sorunlara çözüm arıyor ve böylece biz de daha iyi teknoloji tasarlama mücadelesinde başarılı oluyoruz. Dyson WashG1™ bunun bir sonucu; sert zeminleri düzgün ve hijyenik bir şekilde temizleyen ilk özel ıslak makinemiz." dedi.

 • Etkili temizlik için öncü ayrıştırma teknolojisi

  Dyson'ın benzersiz ayırma teknolojisi, güçlü ve temassız bir makine temizliği için kirleri ve kirli suyu kaynağında ayırıyor. Kirli su, dayanıklı çıkartma plakalarıyla silindirlerden çekilirken, ikincil naylon kıllara sahip fırça çubukları, mikrofiber silindirlerdeki kir ve kalıntıları temizleyerek doğrudan çıkarılabilir bir çöp haznesine atıyor.

  Çöp haznesi, kirli suyu büyük döküntülerden ayırmak için 500 mikronluk bir ağ ile tasarlanmıştır. Bir emiş pompası tarafından çalıştırılan kirli su, büyük döküntülerin makineden geçmesine izin vermeden 0,8 litre kapasiteli kirli su tankında toplanıyor. Kir ve döküntülerin makinenin başlığında, kirli suyun ise ayrı bir tankta tutulması, kolay ve temiz bir şekilde atılmasını sağlıyor. Dyson WashG1™, kullanıcılara bakım yapmayı daha da kolaylaştırmak için, makinenin içinde kir veya kir birikimini azaltmaya yardımcı olmak üzere keskin iç yüzeyler veya aralıklar olmadan özenle tasarlanmıştır. Her iki su tankı da kolay bakım ve temizliğe olanak sağlamak için geniş açıklıklara sahip.

  Kullanımdan sonra, kendi kendini temizleme modu her iki silindiri de en yüksek hızda döndürerek 400 ml temiz suyla yıkıyor ve bir sonraki temizliğe hazırlıyor.

 • Yüksek emiciliğe sahip, ters yönde dönen silindirler

  İki ayrı silindir ters yönde dönerken, bir pompa, suyu her silindirin tüm yüzeyi boyunca hassas bir şekilde konumlandırılmış toplam 26 hidrasyon noktasına eşit olarak dağıtıyor.

  Her bir silindir, cm2 başına 64.800 iplik içeren son derece emici bir mikrofiberden oluşuyor. Bu yüksek yoğunluklu mikrofiber kombinasyonu ve temiz su uygulaması, sıvı maddelerin emilmesini sağlarken, kuru kir, döküntü ve saçlar milyonlarca iplik tarafından sarılıyor. Ayrıca Dyson mühendisleri makinenin önüne ve arkasına olmak üzere toplam iki silindir yerleştirerek güçlü ve hızlı leke çıkarma için her geçişte lekeler üzerinde daha uzun süreli emicilik elde etti.

 • Optimum zemin temizliği için özelleştirilmiş hidrasyon kontrolü

  Dyson WashG1™, kullanım sırasında hidrasyon kontrolüyle tasarlanmıştır ve kullanıcıların kir türüne, zemine veya kişisel tercihlerine göre gereken hidrasyon seviyesini seçmelerine olanak tanıyor. Düşük, orta ve yüksek modların her biri, sırasıyla artan hidrasyon seviyeleri sağlamak için seçildikten sonra sürekli olarak çalışıyor. Her modda ayrı olarak üç hassasiyet ayarı daha bulunuyor ve bu sayede kullanıcılar kendi temizlik ihtiyaçlarına göre silindir dönüş hızı ayarı yapabiliyor. İnatçı kirlerin ve kurumuş lekelerin çıkarılması için MAX modu düğmesine basıldığında ise silindirler maksimum miktarda dönüş hızı ve hidrasyonla temizliyor.

 • Manevra kabiliyeti ve uçtan uca temizlik

  Silindirler, köşelere kadar uçtan uca temizlik sağlamak için süpürge başlığının tüm yüzeyine yayılıyor. Dyson WashG1™ , her bir mikrofiber silindirin içinde yer alan ve her iki yönde de temizlik yapabilmeleri için zıt yönlerde dönen iki motorla tasarlanmıştır.
  Optimize edilmiş manevra kabiliyeti için Dyson mühendisleri, seçilen hidrasyon moduna uygun olarak her bir motoru dengeli bir hızda dönecek şekilde ayarlayarak makinenin temizlik işlemi sırasında zahmetsizce kaymasını sağlıyor.

Dyson Ev Mühendisliği Başkan Yardımcısı Charlie Park, "Leke çıkarma performansı, zeminin hidrasyonuna ve uygulanan çalkalama işlemine bağlıdır. Makinemizi, ev sahiplerine tam kontrol sağlayacak ve evlerini etkili bir şekilde derinlemesine temizlemelerine olanak tanıyacak şekilde tasarladık." dedi.

Dyson WashG1™, önümüzdeki dönemde Türkiye’de satışa sunulacak.